text.skipToContent text.skipToNavigation

żwieca żarowa zamów online w korzystnej cenie

776 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Ułatwienie rozruchu.

Aby uruchomienie silnika było łatwiejsze, a jego obroty, nawet na jałowym biegu, bardziej stabilne stosuje się rozwiązania pozwalające na podniesienie temperatury w obrębie gdzie dochodzi do zapłonu. W tym celu montuje się specjalne małe grzałki, których zadaniem jest ogrzanie innych elementów i powietrza jeszcze zanim spróbujemy odpalić samochód. Świeca żarowa, bo to właśnie ona występuje w roli takiej grzałki zaczyna pracować najczęściej z chwilą, gdy otwarte zostaną drzwi kierowcy. Oczywiście uruchomienie się systemu grzałek zależy od temperatury, umieszczone w samochodzie czujniki nie będą wysyłały sygnałów o konieczności podniesienia temperatury gdy ta przekracza 15 stopni Celsjusza.

Podnoszenie temperatury.

Ponieważ nie da się uniknąć spadku temperatur, a samochód powinien odpalać w każdej sytuacji i o każdej porze roku działanie układu zapłonowego zostało dobrze przemyślane, a sprawnaświeca żarowajest zimą niezbędna. Niestety o awarii dowiadujemy się najczęściej kiedy nieszczęście już się stanie, czyli temperatura spadnie, a samochód nie chce odpalić. Nie jest jednak tak, że obserwując swój samochód nie możemy wykryć usterki wcześniej. Będą na nią wskazywały nieregularne obroty silnika, możemy zauważyć też zwiększone spalanie paliwa. Jeżeli podejrzewamy, żeświeca żarowasię przepaliła, powinniśmy jak najszybciej odstawić samochód do warsztatu i zlecić wymianę.

Konsekwencje jazdy z przepalonymi świecami.

Nawet gdy temperatury na dworze są wysokie i samochód odpala bez problemu, niesprawna świeca może powodować, nieprawidłowe spalanie paliwa. Niestety większe spalanie i zwiększone wydatki na paliwo nie są jedyną konsekwencją takiej sytuacji. Zbyt niska temperatura spalania może powodować zwiększoną produkcję sadzy i cząstek stałych, które zatkają filtry w układzie wydechowym. W takiej sytuacji, przepalonaświeca żarowabędzie powodem naprawdę dużych wydatków, koniecznych, by przywrócić sprawność samochodu. Dlatego zamiast odwlekać niezbędne naprawy w nieskończoność wejdź naczesci-samochodowe-online.pli zamów nowe części w atrakcyjnych cenach, unikając powiększenia kosztów naprawy w przyszłości.