text.skipToContent text.skipToNavigation

Zestaw zawieszenia zamów online w korzystnej cenie

93 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Po wyprawie przez polskie drogi martwi cię stan twojego zawieszenia?

Polscy kierowcy niestety nie mogą cieszyć się z dobrej sieci dróg. Oczywiście cały czas trwają remonty i rozbudowy, budowane są nowe połączenia, ale wiele tras jest po prostu zaniedbanych. Jezdnie są wąskie, nie zawsze występują pobocza i można nagle zjechać kołem kilka centymetrów poniżej poziomu jezdni. Do tego cały czas większość zarządców dróg preferuje łatanie pojedynczych dziur, niż wymianę całej nawierzchni. A jak wiadomo jest to rozwiązanie tymczasowe i efekty takich szybkich napraw nie trzymają się długo. Najgorzej jest po okresie zimowym, kiedy stopiony śnieg odkrywa nowe wyrwy zrobione pod wpływem zamarzającej wody. Jest to ciężki okres dla drogowców ale przede wszystkim dla kierowców. Dlatego polscy właściciele samochodów jak rzadko kto szczególnie dużą uwagę przykładają do zawieszenia swoich aut.

Co wpływa na szybsze zużycie zawieszenia i jakie są tego objawy?

Uszkodzone zawieszenie może dawać różne efekty widoczne w trakcie jazdy. Na odsłoniętym terenie samochód może znosić przy mocniejszych podmuchach wiatru. Dodatkowo kierownica może lekko drżeć a przy hamowaniu całe auto może lekko pochylać się do przodu, jakby chciało zanurkować. W trakcie postoju warto sprawdzić, czy koło amortyzatorów nie ma plamy oleju, będzie to również oznaka uszkodzonego układu. Zużycie układu zawieszenia w dużej mierze jest zależne od indywidualnego stylu prowadzenia. Jeśli nie zawsze zwalnia się przed progami hamującymi albo dziurami szybciej uszkodzi się cały układ. Dodatkowo proces niszczenia przyspieszają niskie temperatury, sól sypana na drogi i ogólnie złe warunki atmosferyczne.

Gdzie można kupić zestaw zawieszenia, kompletny i w dobrej cenie?

Przy takiej eksploatacji zawieszenia na jaką narażone są samochody jeżdżące po polskich drogach naprawy mogą być znacznie częstsze, niż sugeruje producent. Może nawet dojść do tego, że trzeba będzie wymienić całe zawieszenie. Zestaw zawieszenia, kompletny, w konkurencyjnej cenie i od renomowanych producentów można kupić w sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl. Dla każdej marki i modelu samochodu wybór jest na tyle duży, że każdy kierowca znajdzie coś dla siebie.