text.skipToContent text.skipToNavigation

Zbiornik wyrównawczy zamów online w korzystnej cenie

606 produtky
Oryginalna jakożż VAICO, Zamknięcie, Zbiornik płynu chłodzącego
VAICO
Oryginalna jakożż VAICO, Zamknięcie, Zbiornik płynu chłodzącego
V40-0559
44,68 zł
Nr artykułu  10132303

Minimalna wielkość zamówienia: 5
Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Układ chłodzenia – jaką spełnia rolę w poprawnym funkcjonowaniu silnika?

W każdym samochodzie poruszającym się po drodze, bardzo ważnym elementem pozwalającym na bezproblemowe działanie silnika jest tak zwany układ chłodzenia. Nie chodzi jednak wyłącznie o to, aby studzić silnik. W rzeczywistości, aby silnik mógł poprawnie funkcjonować, nie może być też zbyt chłodny. Możemy więc stwierdzić, że głównym zadaniem układu chłodzenia nie jest samo w sobie obniżanie temperatury silnika, ale jej optymalizacja do pożądanego zakresu, w którym motor wykonuje swoją pracę najlepiej. Wspomniany już układ chłodzenia działa w prosty sposób oparty na wzajemnym współdziałaniu dwóch obiegów płynu chłodzącego. W jednym z nich zwanym mniejszym, płyn chłodzący przepływa przez otwarty termostat, udając się do silnika, w którym podgrzewa się obniżając temperaturę motoru. Po osiągnięciu temperatury 90 °C, termostat zmienia swoje położenie przekierowując ciecz na tak zwany duży obieg, w którym płyn chłodniczy trafia do chłodnicy i ulega ponownemu wystudzeniu.

Zbiornik wyrównawczy w układzie chłodzenia silnika spalinowego

Ciągły cykl pracy układu pozwala na stałe kontrolowanie temperatury silnika poprzez regularne odprowadzanie nadmiaru ciepła, powstającego podczas pracy silnika. Aby układ mógł działać poprawnie, niezbędnym warunkiem jest zachowanie szczelności połączonych ze sobą elementów, takich jak chłodnica, nagrzewnica, przewody doprowadzające płyn chłodzący czy zbiornik wyrównawczy. Jako, że zbiornik wyrównawczy wytwarzany jest w pełni z tworzywa, musi on być wykonany z zachowaniem standardów wysokiej jakości. Tylko wtedy będzie mógł odpowiednio znosić ciśnienie, które tworzy się w układzie i stosunkowo wysoką temperaturę.

Duży wybór części możliwy dzięki zakupom w sklepie internetowym

Zarówno zbiornik wyrównawczy, jak również wiele innych elementów składających się na układ chłodzenia motoru w pojeździe, którym na co dzień się poruszasz z łatwością zamówisz w naszym sklepie czesci-samochodowe-online.pl. Zamawiane produkty poddawane są przez producenta rygorystycznej kontroli jakości.