text.skipToContent text.skipToNavigation

Zbiorniczek wyrównawczy oleju hydraulicznego zamów online w korzystnej cenie

35 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Problem z nieszczelnością.

Właściciele samochodów z układem wspomagania kierownicy powinni zdawać sobie sprawę jak ważna jest jego okresowa kontrola i dobra konserwacja. Wielu producentów twierdzi, że olej w ich układzie hydraulicznym wystarczy do końca użytkowania samochodu. Jest to oczywiście możliwe, o ile nie zamierzamy korzystać z pojazdu zbyt długo i jest on zawsze właściwie i na czas serwisowany. Tymczasem sprawdzając zbiorniczek wyrównawczy oleju hydraulicznegomożemy trafić na nieprzyjemną niespodziankę i odkryć, że uległ on rozszczelnieniu, przez co olej w kontakcie z czynnikami środowiska zewnętrznego uległ szybszemu zużyciu i zmienił nie tylko swoją barwę (co z czasem jest naturalne), ale też konsystencję.

Całkowita wymiana oleju.

W przypadku kiedy odkryjemy zmianę w konsystencji oleju konieczna jest jego całkowita wymiana. Jest to operacja znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku oleju silnikowego, gdyż wymaga upewnienia się, że opróżniliśmy nie tylkozbiorniczek wyrównawczy oleju hydraulicznego,ale cały układ. Taką operację najlepiej zlecić w warsztacie gdyż przed uzupełnieniem układu powinniśmy się upewnić, że układ został naprawdę dokładnie oczyszczony. Może się też okazać, że olej nie zmienił konsystencji, lecz po prostu go ubywa. W obydwu przypadkach konieczna jest kontrola szczelności całego układu. Wina może leżeć po stronie uszczelki, przewodów, zbiorniczka lub większych elementów.

Wymiana zniszczonych elementów

Jeżelizbiorniczek wyrównawczy oleju hydraulicznegojest prawie pusty, lub wypełniony mazią, której konsystencja przypomina raczej budyń niż olej, nie powinniśmy jeździć samochodem, by nie doprowadzić do zupełnego zniszczenia układu. W takim wypadku konieczny może okazać się transport samochodu na lawecie, zwłaszcza gdy mieszkamy daleko od warsztatu. Jeżeli winnym wycieku lub nieszczelności okaże sięzbiorniczek wyrównawczy oleju hydraulicznegopowinniśmy go jak najszybciej wymienić. Nową, oryginalną część można niedrogo kupić przez internet w naszym sklepie na stronieczesci-samochodowe-online.pl.