text.skipToContent text.skipToNavigation

Żarówka zamów online w korzystnej cenie

115 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Ważna, choć niepozorna.

Samochody wyposażone są w oświetlenie zewnętrzne, które gwarantuje nam bezpieczeństwo na drodze, dobrą widoczność i umożliwia komunikację z innymi kierowcami. Światła alarmują nas o wykonywanych i planowanych manewrach, takich jak skręcanie, zatrzymanie (hamowanie) czy cofanie. Oświetlenie wewnętrzne z kolei umożliwia nam wygodne i bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, przeszukiwanie schowka, odczytywanie mapy, oraz obserwowanie wskaźników i kontrolek pojawiających się na tablicy rozdzielczej. Dlatego w samochodzie przedmiot tak niepozorny jak żarówka, nabiera naprawdę dużego znaczenia. Dziś tradycyjne żarówki coraz częściej zastępowane są oszczędnymi diodami LED, jednak w najbliższym czasie nie zostaną całkowicie wyparte.

Warto wozić zapasowe żarówki.

Nie istnieje niestety uniwersalna żarówka samochodowa. Różne typy przypisane są do poszczególnych reflektorów. Dlatego chcąc mieć pewność, że nie zostaniemy bez któregokolwiek ze świateł najlepiej wozić ze sobą komplet żarówek zapasowych. Przy samodzielnej wymianie przyda się także komplet śrubokrętów oraz instrukcja pojazdu, ponieważ aby dostać się do żarówek konieczne będzie ściągnięcie reflektorów, co bez instrukcji może okazać się bardzo kłopotliwe. Mając dostęp do instrukcji i odpowiedni śrubokręt mamy szansę szybko wymienić żarówkę gdy tylko zajdzie taka potrzeba, unikając w ten sposób ryzyka, z jakim wiąże się jazda nieprawidłowo oświetlonym samochodem.

Prosta wymiana.

Powszechnie uważa się, że samodzielna wymiana żarówek samochodowych jest bardzo trudna. Na ogół nie jest to prawda, wymaga to wprawdzie odrobiny cierpliwości i za pierwszym razem może być stresujące, jednak z wymianą większości żarówek poradzimy sobie sami. Warto pamiętać, że aby zdecydować o wymianie nie powinniśmy czekać, aż lampa zupełnie przestanie świecić. Przygaszona żarówka także nadaje się do wymiany. Najczęściej używane w celu zdjęcia reflektora narzędzia to śrubokręty, nie trzeba więc kupować specjalistycznego sprzętu. Wszystkie produkty potrzebne do wymiany żarówek samochodowych znajdziesz na stronie czesci-samochodowe-online.pl.