text.skipToContent text.skipToNavigation

Zarówka reflektora zamów online w korzystnej cenie

656 produtky
Żarówka
MAGNETI MARELLI
Żarówka
D1S
002544100000
319,18 zł
Nr artykułu  11304175

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Zapasowe żarówki.

W niektórych krajach, takich jak Chorwacja czy Słowacja przepisy wymagają także wożenia zapasowych żarówek. Nie oznacza to, że podróżując samochodem zarejestrowanym w Polsce mamy obowiązek wożenia ze sobą wyposażenia wymaganego we wszystkich krajach przez które przejeżdżamy. Ale gdy w grę wchodzi żarówka reflektora warto się zastanowić, czy nie warto. Utarło się, że w nowoczesnych samochodach wymiana żarówek jest bardzo trudna, a w rzeczywistości w większości modelów można to zrobić samodzielnie. Co więcej, najczęściej wystarczy nam trochę czasu, instrukcja i śrubokręt. Żadne skomplikowane narzędzia nie powinny być potrzebne. Dlatego warto wozić ze sobą komplet żarówek na przód i tył samochodu.

Dobierz odpowiednie żarówki.

Wyruszając w daleką drogę warto wziąć pod uwagę, że poruszanie się z niesprawnymi światłami jest wbrew przepisom. Wymiana żarówki w warsztacie jest dużo bardziej kosztowna, niż zrobienie tego samodzielnie. Dlatego kiedy mamy przy sobie instrukcję obsługi samochodu i komplet zapasowych żarówek możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, zwłaszcza, gdy światło przestanie działać w innym kraju. Żarówka reflektora powinna być dostosowana do lampy, w której jest zamontowana i posiadać odpowiednią homologację. Warto też pamiętać, że chęć uzyskania większej ilości światła może być przyczyną problemów. Nie wolno montować w reflektorach żarówek mocniejszych niż dedykowane. Zbyt mocna żarówka grozi oślepieniem innych kierowców, utratą homologacji, ale też zniszczeniem luster reflektora.

Gdzie szukać informacji?

Jeśli nie masz pewności jaka żarówka reflektora jest Ci potrzebna niezbędne informacje znajdziesz w instrukcji pojazdu. Możesz też wyszukać żarówki do odpowiedniego modelu samochodu. Łatwe wyszukiwanie, duży wybór i oryginalne części w niskich cenach to cechy dobrego sklepu internetowego. Dzięki temu zakupy stają się nie tylko wygodniejsze ale też łatwiejsze niż sklepie stacjonarnym. Przekonaj się na stronie czesci-samochodowe-online.pl.