text.skipToContent text.skipToNavigation

Zacisk hamulcowy zamów online w korzystnej cenie

10 908 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Sprawdź hamulce przed podróżą.

Jeżeli dużo podróżujesz i pokonujesz dziesiątki jeśli nie setki tysięcy kilometrów częste przeglądy kontrolne samochodu są dla Ciebie normą. Jeśli jednak podróżujesz na krótkich trasach i tylko sporadycznie wyjeżdżasz gdzieś dalej, być może nie zastanawiasz się nad tym, by przeprowadzić kontrolę sprawności swojego samochodu. Tymczasem wiele elementów może ulec awarii nawet jeżeli samochód głównie stoi. Są to między innymi elementy narażone na korozję, które mogą być częścią układu hamulcowego. Pamiętaj, aby wykonując przegląd kontrolny pojazdu sprawdzić także zacisk hamulcowy. Zwłaszcza, jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się wymienić klocki trochę za późno, lub teraz odkryłeś, że są już mocno zużyte.

Zacisk hamulcowyw samochodzie osobowym.

Dziś większość samochodów produkowanych seryjnie i używanych na ulicach naszych miast wyposażona jest w hamulce tarczowe, których elementem są między innymi zaciski. Wypierają one hamulce bębnowe, bo są skuteczne i relatywnie tanie. W popularnych samochodach zazwyczaj stosuje sięzacisk hamulcowywykonany ze stopu żeliwnego. Dzięki temu spada cena tego elementu, niestety obniża to także jego żywotność. Znacznie bardziej wytrzymałe zaciski montuje się w samochodach sportowych. W wielu modelach możliwa jest wymiana standardowego zacisku na bardziej wytrzymały, wymaga to jednak dokładnego sprawdzenia czy nietypowy zastępnik zmieści się w obręczach kół.

Nowe części ze sklepu internetowego.

Wymieniajączacisk hamulcowymożesz zdecydować się na eksperyment i zainstalować droższy model przeznaczony do samochodów sportowych, o ile zmieści się w Twoim aucie. Albo zamówić standardowy element przeznaczony dla Twojej marki samochodu. Mimo, że zaciski montowane w popularnych samochodach osobowych są narażone na zużycie i trzeba je kontrolować są one dość wytrzymałe. Jeżeli nie eksploatujemy innych elementów układu hamulcowego bardziej niż to dopuszczalne także zaciski nie powinny wymagać częstych wymian. Kup sprawdzone, atestowane części naczesci-samochodowe-online.pli ruszaj w drogę bezpiecznym samochodem.