text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Wtryskiwacz zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Nowoczesne systemy mające na celu ograniczenie emisji spalin

Co przychodzi Ci na myśl kiedy po raz kolejny słyszysz o zaostrzeniach dotyczących normy emisji spalin? Być może pomyślisz o różnego rodzaju nowoczesnych rozwiązaniach tego problemu i o zmianach w konstrukcji układów wydechowych, do których coraz częściej dochodzi na przestrzeni ostatnich lat. Jedną z takich zmian było wprowadzenie katalizatorów spalin w samochodach zasilanych benzyną. Podobny system opracowano również do samochodów zasilanych olejem napędowym. Zakłada on zastosowanie tak zwanego zaworu EGR. Jednak ze względu na wprowadzone normy EURO 4, EURO 5 i EURO 6, w samochodach ciężarowych zaczęto stosować system SCR, oparty na nowoczesnej technologii mającej na celu dodatkowe zmniejszenie ilości emitowanych spalin. Konkretnie ma on na celu zneutralizowanie szkodliwego dla środowiska tlenku azotu.

Jakie zadanie w układzie SCR spełnia wtryskiwacz mocznika?

Tak jak wspomnieliśmy układ SCR ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych gazów, które stanowiąc część spalin dostają się do atmosfery. Jak to działa? W układzie wydechowym wtryskiwacz pod ciśnieniem (około 5 barów) rozpyla mocznik połączony z wodą destylowaną. Pod wpływem wysokiej temperatury (gorące spaliny), mocznik zmieniający się w amoniak sprawia, że zamiast tlenku azotu otrzymujemy azot i wodę. Z ewentualnymi pozostałościami amoniaku natomiast w układzie radzi sobie zamontowany katalizator. W efekcie otrzymujemy o wiele mniej szkodliwe dla środowiska spaliny. System nie jest jednak doskonały. Przynajmniej w oczach kierowców. Do jego podstawowych wad należy zwiększenie masy pojazdu, konieczność tankowania mocznika, który oczywiście stanowi dodatkowy koszt, a także awaryjność i wysoki koszt naprawy.

Elementy nowoczesnego systemu dostępne w sklepie internetowym

Wszystkie elementy nowoczesnego systemu SCR możesz bez problemu zakupić w naszym sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl. Znajdziesz tu między innymi wtryskiwacz mocznika, katalizator, filtry, czujniki temperatury i inne akcesoria niezbędne do prawidłowego działania omawianego układu.