text.skipToContent text.skipToNavigation

Wtrysk mocznika zamów online w korzystnej cenie

36 produtky
Moduł pompy, Wtrysk mocznika
BOSCH
Moduł pompy, Wtrysk mocznika
F 01C 600 249
3 360,26 zł
Nr artykułu  15251621

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Moduł dozujący, Wtrysk mocznika
BOSCH
Moduł dozujący, Wtrysk mocznika
0 444 021 024
1 281,88 zł
Nr artykułu  10595025

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
null, Czujnik, Katalizator NOx
METZGER
null, Czujnik, Katalizator NOx
0899071
1 663,06 zł
Nr artykułu  15879036

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Za co odpowiada mocznik w samochodzie?

W samochodach ciężarowych oraz w tych z silnikiem Diesla stosuje się specjalne systemy mające na celu ograniczenie ilości spalin emitowanych do atmosfery. W systemie Adblue wykorzystuje się specjalną mieszankę mocznika z wodą. Pozwala to obniżyć zużycie paliwa i zmniejszyć ilość substancji szkodliwych w spalinach. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest, by wtrysk mocznika działał prawidłowo, ponieważ to on odpowiada za odpowiednie dozowanie Adblue. Jeżeli system działa prawidłowo, dostarczany w roztworze mocznika z wodą amoniak pozwala na zredukowanie ilości tlenków azotu.

Uszkodzonywtrysk mocznika.

W przypadku gdy dojdzie do awarii, system mający na celu obniżenie emisji spalin nie może działać prawidłowo. Najczęściej przyczyną usterki jest przytkanie wtryskiwacza. Do zatkania dochodzi na ogół w wyniku krystalizacji płynu wtryskiwanego. Mieszanka wody z mocznikiem zamarza w temperaturze 11,5 stopni Celsjusza, a zarówno podczas zamarzania jak i rozmarzania dochodzi do jego krystalizacji. Uszkodzonywtrysk mocznikakojarzony jest zwykle z niskimi temperaturami. Niestety uniemożliwia on działanie całego systemu i spaliny nie są w odpowiedni sposób neutralizowane. W prawdzie system działa niezależnie od innych układów w samochodzie i nie powinien powodować ich awarii, jednak jego wyłączenie powoduje, że pojazd nie spełnia określonych norm.

Konieczna naprawa.

Wprawdzie awaria systemu redukcji emisji spalin nie ma wpływu na działanie samochodu od strony technicznej, jednak producenci znaleźli sposób, by skłonić kierowców do jego szybkiej naprawy. Kiedy system ulega awarii dowiadujemy się o tym, ponieważ na desce rozdzielczej zapala się odpowiednia kontrolka. W przypadku gdy nie naprawimy go w ciągu 50 godzin od jej zapalenia moc naszego samochodu zostanie zredukowana do około 60%. W momencie gdy dokonamy naprawy system przywróci pełną moc. Pozwól, by Twój samochód odzyskał moc. Zamówwtrysk mocznikana stronieczesci-samochodowe-online.pl.