text.skipToContent text.skipToNavigation

Wahacz zamów online w korzystnej cenie

876 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Cięgno i różne jego zastosowania w motoryzacji

W każdym poruszającym się po naszych drogach samochodzie możemy rozróżnić wiele części, z których każda spełnia określone zadanie. Jedne, takie jak na przykład silnik, leżą u podstaw funkcjonowania pojazdu, inne nazywamy osprzętem silnika, a jeszcze inne umożliwiają nam regulację różnych parametrów i obsługę tych pierwszych - najważniejszych części. Do takich drobniejszych elementów z pewnością możemy zaliczyć linkę sprzęgła, czyli tak zwane cięgno. Cięgno to w rzeczywistości element stworzony po to, by przenosił siły wzdłużne, a więc rozciągające. Cięgnami są różnego rodzaju liny, linki, łańcuchy czy pasy. Gdyby podać przykład takich linek występujących w samochodzie można by wspomnieć o lince gazu, czy lince sprzęgła. Kupując części zamienne tego typu przede wszystkim należy zwrócić uwagę na producenta i jakość wykonania danego produktu.

Różne układy pozwalające na sterowanie sprzęgłem

Omawiany element, jakim jest cięgno odpowiada za sterowanie sprzęgłem w samochodach wyposażonych w układ mechaniczny. Taki system znajduje się przede wszystkim w starszych modelach. Przyczyną jest fakt, że w nowych autach różnych marek producenci na dużą skalę zaczęli stosować zupełnie inny, całkowicie innowacyjny sposób sterowania sprzęgłem. Jest nim wysoko zaawansowany, nowoczesny układ hydrauliczny. Stosowane cięgna były dobrym rozwiązaniem, jednak w żaden sposób nie można było zaobserwować stopnia zużycia linki. O jej nadmiernej eksploatacji kierowca dowiadywał się dopiero w chwili, gdy ta się zerwała. To powodowało problem ponieważ następowało załączenie sprzęgła, co uniemożliwiało dalszą podróż.

Doskonały wybór zamiennych części samochodowych najbardziej znanych producentów

Jeżeli w Twoim samochodzie za sterowanie sprzęgłem odpowiada właśnie cięgno, to prędzej czy później może zaistnieć potrzeba wymiany tego elementu. Bez wątpienia warto postawić wtedy na jakość. Niezależnie od producenta, którego produkt postanowisz kupić, możesz złożyć zamówienie w naszym sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl. Wszystkie dostępne tutaj części samochodowe muszą najpierw przejść niezwykle restrykcyjną kontrolę jakości.