text.skipToContent text.skipToNavigation

VEMO Klocki hamulcowe zamów online w korzystnej cenie

171 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Kiedy należy dokonać wymiany klocków?

Gdy słyszysz pisk, koła chodzą ociężale, drga kierownica, a przyspieszanie zdaje się trudniejsze niż zwykle, tzn. że jest już za późno na wymianę samych klocków, a zapewne trzeba też zamontować nowe tarcze i kto wie, czy również nie zaciski trzeba zmienić? Tak się dzieje, gdy stare zestawy klocków ulegają całkowitemu zużyciu i zaczyna się tarcie metalu o tarcze. Zanim więc dojdzie do uszkodzenia pozostałych podzespołów układu hamulcowego, warto dokonać wymiany starych elementów na nowe VEMO Klocki hamulcowe. Są to zestawy nowej generacji, które posiadają styki ostrzegawcze. Nazwa "styk" oznacza, że kiedy powierzchnia okładziny stanie się cienka i do tarcz zacznie przylegać ów styk, usłyszysz pisk. To jest moment, w którym należy zamontować nowe podzespoły i ochronić tarcze przed uszkodzeniem.

Taka metoda cieszy się poparciem wielu miłośników 4 kółek

Pozwala bowiem w bardziej precyzyjny sposób przewidzieć moment wymiany klocków, niż monitorowanie poziomu płynu hamulcowego w zbiorniczku czy też informacja od mechanika podczas przeglądu technicznego. Niektóre komplety klocków na oś przednią i tylną posiadają wbudowany styk ostrzegawczy, akustyczny czujnik zużycia, niektóre z kolei są przygotowane do zamontowania sygnalizacji. Nowoczesne zestawy do systemów hamulcowych charakteryzują się również wolniejszym ścieraniem się materiału ciernego. Wskutek ograniczeń ze strony Unii Europejskiej i polityki proekologicznej koncerny wycofały się z używania ciężkich i szkodliwych metali. Związki miedzi, choć są jeszcze dozwolone, także coraz rzadziej pojawiają się w składzie okładziny.

Z czego w takim razie zrobiony jest materiał cierny?

VEMO Klocki hamulcowe wykonane są z trwałych opiłków metalowych, waty stalowej, brązu, żelaza, włókien szklanych i grafitu. Produkty zostały wypalone i połączone z żywicą, aby wykazywały dużą odporność na działanie ciepła, a zarazem aby ścierały się równomiernie. Jeśli szukasz zestawów o dużej trwałości, wejdź na Czesci-samochodowe-online.pl i zamów pasujący do Twojego samochodu komplet klocków hamulcowych na oś przednią lub tylną. U nas znajdziesz modele do Fiata, Opla, Forda, Mercedesa czy Mitsubishi w przystępnej cenie.