text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

VAICO Klocki hamulcowe zamów online w korzystnej cenie

629 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Zestaw klocków trzeba dopasować do modelu auta

Wymiana zużytych podzespołów motoryzacyjnych na nowe elementy układu hamulcowego wymaga od właściciela pojazdu odrobinę skupienia, trzeba bowiem wybrać taki produkt, który będzie pasował do tarcz, piast, a zatem do modelu samochodu. Z pomocą przychodzi producent, który podaje informację, do jakiego typu auta można zamontować VAICO Klocki hamulcowe. Ich różnorodność wynika z budowy pojazdów, układ hamulcowy bowiem różni się w zależności od typu i modelu samochodu, stąd różnice także w długości, szerokości i grubości klocków. I tak w przypadku, gdy szukasz nowego wyposażenia do Forda Focusa, zestaw do systemu Girling mierzy 74 mm x 188 mm z grubością 19 mm i jest przygotowany dla wskaźników zużycia.

Tymczasem do Skody Fabii wymiar klocków będzie inny

Wyniesie bowiem 51,2 mm x 141,8 mm z grubością 17,2 mm. Dodatkowo jest to zestaw do systemów Volkswagen wyposażony w styki zużycia, które sygnalizują poziom eksploatacji klocków hamulcowych, pasuje również do Volkswagena Polo. Różnice w wymiarach podzespołów układu podwozia wynikają z innych rozstawów osi, położenia piast i kół, podczas gdy grubość zależy już tylko od rodzaju zastosowanej okładziny. Materiał cierny może być twardszy w niektórych klockach ze względu na rodzaj tarczy hamulcowej, co akurat jest korzystne dla kierowcy, który pokonuje dalekie trasy. Bardziej miękkie okładziny dają lepsze parametry hamowania, ale ścierają się stosunkowo szybciej niż te twarde.

Do zestawu można dołączyć czujnik zużycia

Jeśli wybrałeś VAICO Klocki hamulcowe bez styków ostrzegawczych, istnieje możliwość zamontowania ich osobno. Czujnik pozwala precyzyjniej określić moment wymiany klocków niż inne sygnały, np. migająca kontrolka czy też wibracje od strony kierownicy (wtedy może być już za późno i uszkodzeniu uległa też tarcza). Niektóre modele wyposażenia hamulcowego posiadają czujnik akustyczny i jeśli grubość okładziny spada poniżej bezpiecznego poziomu, usłyszysz charakterystyczny dźwięk. Zarówno zestawy klocków, jak i inne elementy układu hamulcowego możesz zamówić przez portal Czesci-samochodowe-online.pl.