text.skipToContent text.skipToNavigation

Układ chłodzenia zamów online w korzystnej cenie

2 579 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Cojestpotrzebne,bychłodnicafunkcjonowałajaknależy?

Zapobiegnij przegrzaniu układu silnikowego i zadbaj o układ chłodzenia. Do jego prawidłowej pracy niezbędne są profesjonalne podzespoły, a każdy z nich odpowiada za inne zadania. Wentylator obraca się, dając nawiew, obniżając temperaturę płynu chłodniczego. Jeśli jego praca jest zaburzona, może dojść do wrzenia nośnika w układzie i - co za tym idzie - do spalenia, a nawet wybuchu silnika. Żeby temu zapobiec, w przypadku wygięcia ramienia wiatraka lub zanieczyszczenia wymienia się albo koło, albo cały wentylator.

Uszczelnieniamająolbrzymieznaczenie

Płynu chłodniczego nie może zabraknąć, w przeciwnym wypadku silnik nie jest chłodzony w ogóle. Dlatego potrzebne są trwałe uszczelki, wykonane z solidnych tworzyw i gum, aby zapobiegły wyciekom z chłodnicy. Zbiornik na płyn posiada dodatkowe izolacje, aby nie nagrzewał się wskutek działania innych czynników. Układ chłodzenia wymaga odcięcia wpływów zewnętrznych dla prawidłowej pracy. Istotna jest bowiem lepkość i temperatura wrzenia oraz krzepnięcia płynu w chłodnicy, jak i ciśnienie płynu wewnątrz obiegu. W celu kontrolowania pracy chłodnicy stosuje się precyzyjne czujniki, pozwalające określić temperaturę płynu. Są to niewielkie przełączniki ostrzegawcze z uszczelką lub specjalne gwinty mierzące. W momencie, w którym temperatura jest przekroczona, można podejrzewać nieszczelność systemu chłodzącego. Istnieją też czujniki, które wskazują na ilość płynu dla lepszej kontroli szczelności zbiornika.

DobierzpodzespołydochłodnicywTwoimpojeździe

Przy zamawianiu produktów trzeba zwrócić uwagę na specyfikację. Wentylatory muszą pasować do średnicy otworu, tak samo wymiary uszczelek i cylindrów muszą się zgadzać z budową systemu chłodzącego danego pojazdu. Układ chłodzenia różni się w zależności od mocy silnika, więc dobierz podzespoły zgodnie ze specyfikacją producenta na stronie Czesci-samochodowe-online.pl.