text.skipToContent text.skipToNavigation

Uchwyt zamów online w korzystnej cenie

439 produtky
Oryginalna jakożż VAICO, Uchwyt / Podstawa / Podpora
VAICO
Oryginalna jakożż VAICO, Uchwyt / Podstawa / Podpora
V20-0055
15,50 zł
Nr artykułu  10125941

Minimalna wielkość zamówienia: 10
Cena za sztukę
Cena z VAT
doliczając wysyłkę
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Oryginalna jakożż VAICO, Uchwyt / Podstawa / Podpora
VAICO
Oryginalna jakożż VAICO, Uchwyt / Podstawa / Podpora
V10-1007
104,13 zł
Nr artykułu  10132337

Minimalna wielkość zamówienia: 10
Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Z ilu części składa się przeciętny samochód przemierzający dzisiejsze drogi?

Pierwszy samochód skonstruowano ponad 100 lat temu. Pierwsze prototypowe pojazdy składały się początkowo z około 700 różnych części. Kiedy weźmiemy pod uwagę nieustający postęp technologiczny, który pozwala na zastosowanie o wiele bardziej złożonych układów i podzespołów, oczywisty wydaje się być wniosek, że dzisiejsze bolidy składają się z o wiele większej liczby elementów. I tutaj powstaje pytanie klucz: Z ilu części składa się dzisiejszy samochód? Według różnych danych jest to od kilku do kilkudziesięciu tysięcy różnych elementów. Jeden z serwisów motoryzacyjnych podaje liczbę 30 tysięcy części. Tak czy inaczej nie ulega wątpliwości, że samochody stanowią konstrukcje niesamowicie złożone i aby odpowiednio spełniały swoje zadanie musimy dbać o ich odpowiedni stan techniczny.

Wśród dziesiątek tysięcy elementów – amortyzujący uchwyt tłumika

Jednym z wielu układów montowanych w naszych samochodach jest układ wydechowy. Jego działanie jest nieodzowne, a konstrukcja na przestrzeni wielu lat użytkowania samochodów ulegała wielu zmianom. Dzisiejszy układ wydechowy ma na celu między innymi ograniczenie emisji spalin. Na samym jego końcu znajduje się tak zwany tłumik. Każdy, kto miał możliwość jechać samochodem z uszkodzonym tłumikiem doskonale zdaje sobie sprawę z ogromu hałasu, jaki towarzyszy pracy silnika, pozbawionego wytłumienia. Aby jednak tłumik zamontować na swoim miejscu, niezbędnym elementem montażowym jest mały gumowy uchwyt. Z jednej strony zapewnia on amortyzację ze względu na swą elastyczność, a z drugiej, w połączeniu z innymi uchwytami, nadaje sztywność całemu zakończeniu wydechu.

Poszczególne części zamienne, które bez trudu kupisz w sklepie internetowym

Zarówno wytrzymały i elastyczny uchwyt tłumika, jak i wiele innych części samochodowych z łatwością znajdziesz w naszym sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl. Nie wahaj się złożyć swego zamówienia, a wybrane produkty zostaną niezwłocznie wysłane na wskazany przez Ciebie adres.