text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

System pasów bezpieczenstwa zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Istnieją dwa typy sygnalizowania zapięcia pasów

Zapinanie pasów może być sygnalizowane na różne sposoby, ponieważ istnieje wiele typów czujników. Odpięty pas bezpieczeństwa zarówno u pasażera, jak i u kierowcy, staje się źródłem zagrożeń w ruchu drogowym, nie tylko podczas wypadku, ale także przy gwałtowniejszym hamowaniu. Dlatego zapięcie pasów jest ważne, a może być ono przekazywane na dwa sposoby: przez migającą kontrolkęprzez sygnał dźwiękowyTego typu sygnalizacje stosuje się nie tylko ze względu na fakt, że kierowca może pospiesznie ruszać i zapomnieć o zapięciu pasów, ale przede wszystkim w tym celu, aby przypomnieć pasażerom o bezpieczeństwie. Kierowca nie zawsze ma czas, aby się rozejrzeć w samochodzie i sprawdzić, czy wszyscy zapięli pasy. Kontrolka bądź sygnał dźwiękowy znacznie ułatwia sprawdzenie, czy wszyscy zadbali o bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Jakie są konsekwencje niezapięcia pasów w aucie?

Ma to znaczenie dla kierującego pojazdem, ponieważ takie są polskie przepisy - to kierowca ponosi odpowiedzialność za przewóz osób i za to, czy pasażer zapiął pas bezpieczeństwa, czy nie. W tym drugim przypadku kto będzie musiał w razie kontroli policji zapłacić mandat? To zależy - jeśli kierowca świadomie nie dopilnował tego, aby pasażer zapiął pasy, to wówczas odpowiedzialność ponosi on. Może utracić nawet 4 punkty karne i zapłacić 100 zł. Jeśli jednak to pasażer nie zapiął pasa, a kierowca nakazał, aby to zrobił, wtedy to podróżujący samochodem musi zapłacić mandat. Jednak tę drugą sytuację bardzo trudno jest udowodnić. Dlatego zastosowano metodę sygnalizowania, czy pasy są zapięte, czy nie. Pozwala to na uniknięcie ewentualnych obrażeń przy stłuczce, minimalizuje ryzyko uderzenia w szybę czy też wyrzucenia z fotela przy gwałtownym zatrzymaniu pojazdu. Czujniki są podpinane pod elektrykę w aucie. Pas bezpieczeństwa pozostaje bez odbiornika, odpowiednie podzespoły montuje się w zapięciu. Przykładowa żarówka, która powoduje włączenie się kontrolki, jeśli pasy są odpięte, ma parametry: napięcie - 12 Vmoc znamionowa - 1,2 WPodaje się też typ gniazda, aby wtyczka pasowała w danym modelu samochodu. Układy elektryczne poszczególnych pojazdów różnią się od siebie, dlatego nawet takie akcesoria, jak kontrolka pasów bezpieczeństwa muszą być dobierane do konkretnego auta.

System sygnalizacji zapięcia pasów możesz zamówić online

Jeśli szukasz niezawodnej sygnalizacji, która wskaże, czy pasy są zapięte, czy nie, możesz zajrzeć na Czesci-samochodowe-online.pl i zamówić nowoczesne wyposażenie aut przez internet. Zapoznaj się zawsze z dopuszczeniami danego produktu, aby mieć pewność, że pas bezpieczeństwa i kontrolka będą kompatybilne z układem elektrycznym Twojego pojazdu.