text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

System kontroli ciżnienia w ogumieniu zamów online w korzystnej cenie

121 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Większa wydajność i bezpieczeństwo.

Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponach oznacza wolniejsze zużywanie bieżnika, mniejsze spalanie paliwa, ale też większą przyczepność i szybszą reakcję samochodu w sytuacjach kryzysowych. Samochód z niedopompowaną oponą ma znacznie większą szansę wpaść w poślizg niż pojazd w pełni sprawny. Niestety większość kierowców nadal kontroluje poziom powietrza „na oko” i nie martwi się stanem ogumienia dopóki brak powietrza nie staje się wyraźnie widoczny i jednoznacznie odczuwalny podczas jazdy. Mając na względzie bezpieczeństwo na drodze i wydajniejszą eksploatację pojazdu producenci montują w autach system kontroli ciśnienia w ogumieniu.

Sprytne czujniki.

System kontroli ciśnienia w ogumieniu może wykorzystywać czujniki bezpośrednie lub pośrednie. Pierwsze stosowane są we wnętrzu opony i na bieżąco mierzą ciśnienie atmosferyczne, pośrednie natomiast korzystają z innych czujników i wysyłają jedynie informacje dotyczące nagłego spadku ciśnienia w oponie. W przypadku czujników pośrednich do pomiarów na ogół wykorzystuje się systemy ABS lub ESP, a informacja o zmianach wartości ciśnienia uzyskiwana jest na podstawie porównania prędkości obrotowej poszczególnych kół. Ponieważ zależy ona od średnicy koła spadek ciśnienia w oponie powoduje zmianę prędkości obrotowej, a tym samym przesłanie sygnału o występujących w ogumieniu nieprawidłowościach.

Zadbaj o swój samochód.

Dbając o dobry stan techniczny swojego pojazdu dbasz o bezpieczeństwo własne i swoich pasażerów, dlatego zdając sobie sprawę z występujących usterek nie zwlekaj i jak najprędzej przystąp do naprawy lub wymiany brakujących części. Jeżeli zdecydujesz się wymienić system kontroli ciśnienia w ogumieniu i przeprowadzić inne naprawy skorzystaj z atrakcyjnej oferty naszego sklepu internetowego. Wejdź na czesci-samochodowe-online.pl i zrób bezpieczne zakupy. Kupuj oryginalne części sprawdzonych producentów, korzystaj ze wszystkich praw klienta i odbieraj przesyłki tam gdzie Ci wygodnie, w domu, warsztacie lub dowolnym innym miejscu, które wskażesz jako adres do doręczeń.