text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

System domykania / domykanie drzwi zamów online w korzystnej cenie

2 produtky
Przełącznik, Włączniik żwiatła drzwi
BOSCH
Przełącznik, Włączniik żwiatła drzwi
0 343 107 002
25,74 zł
Nr artykułu  10574561

Cena za sztukę
Cena z VAT
doliczając wysyłkę
Dostępny natychmiast
Dostawa z reguły
w ciągu jednego dnia roboczego
Szczegóły
Przełącznik, Włączniik żwiatła drzwi
DT Spare Parts
Przełącznik, Włączniik żwiatła drzwi
4.63416
383,61 zł
Nr artykułu  14621000

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Dostawa z reguły
w ciągu jednego dnia roboczego
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Jaka jest funkcja oświetlenia drzwiowego w samochodzie?

Czy światło przy drzwiach auta i włącznik je uruchamiający są potrzebne? Do czego to oświetlenie służy? Niewielkie lampki po bokach drzwi, zwykle montowane u dołu, mają swoje przeznaczenie. Wieloletni użytkownik Renault Laguny wypowiada się na ich temat, że "bez nich niejedne buty musiałbym już kupić". Co w takim razie powoduje fakt, że drzwi są oświetlone? Przede wszystkim: daje dobrą widoczność przy wysiadaniu z pojazduoświetla także podłogę w auciesygnalizuje innym samochodom lokalizację, czyli gdzie stoi pojazd i że ma drzwi otwartepodświetlenie spełnia także funkcję estetycznąuruchamia się przy otwieraniu lub zamykaniu drzwi, wiec niedomknięte drzwi są sygnalizowane przez światło

Jeśli można skorzystać z tego wyposażenia, to warto

I to nie tylko ze względu na oszczędność butów, żeby po tym, jak kierowca lub pasażer wysiądą z auta nie weszli w kałużę czy inne przeszkody, ale głównie ze względu na bezpieczeństwo. Włącznik działa już w momencie otwierania drzwi, niezależnie od tego, po której stronie auta się je otwiera. Wchodząc do pojazdu, który jest jeszcze nieuruchomiony, już sygnalizuje się, że drzwi zostały otwarte. To zwiększa bezpieczeństwo w taki sposób, że pokazuje innym samochodom, gdzie się znajdujesz i gdzie jest Twoje auto. Pozwala np. na uniknięcie stłuczki. Kiedy jest ciemno, oświetlenie drzwi pozwala zobaczyć sylwetkę pojazdu przy wsiadaniu, a dodatkowo ułatwia korzystanie z auta, zwiększając widoczność przy wsiadaniu. Mało tego, kierowca zawsze wie, czy drzwi są domknięte. Gdyby nie były, wówczas zwyczajnie paliłyby się lampki. Nowoczesny systemy domykania drzwi bazują na impulsie elektrycznym. Uruchamiają się nie w momencie przekręcania klucza czy odblokowania zamka centralnego, ale dopiero po faktycznym otwarciu drzwi. Włącznik działa więc na zasadzie automatycznej. W efekcie rozwarcia drzwi następuje przekazanie impulsu i światła się włączają. Oczywiście przy wyczerpanym akumulatorze światła się nie zaświecą. Niekiedy jednak właśnie przełącznik ulega awarii, np. wskutek wgniecenia drzwi lub przeciążenia elektryki. Sam przełącznik pobiera niewielką ilość mocy, więc zwykle przegrzewa się czy odkształca wskutek działania wysokich temperatur, jeśli w innym miejscu w układzie elektrycznym doszło do zwarcia.

Oświetlenie boczne ma także walory estetyczne

Kilka lampek u dołu drzwi w charakterystycznym kolorze potrafi podkreślić charakter pojazdu, nadać mu nowoczesnego designu. Jeśli więc szukasz, gdzie można dostać włącznik do lamp drzwiowych, zajrzyj na Czesci-samochodowe-online.pl i wystylizuj swoje auto, aby cechowało się niepowtarzalnym wyglądem, a jednocześnie uzyskasz lepszą widoczność drogi przy wychodzeniu z pojazdu. A co jeszcze ważne, zwiększysz bezpieczeństwo pasażerów, gdy będą oni wchodzić lub wychodzić z samochodu.