text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Sworzeń zwrotnicy zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Profesjonalne elementy zawieszenia dadzą stabilność jazdy

Gdy koła suną pod właściwym kątem, maleją opory toczenia i co za tym idzie, głośność tarcia, odczuwa się nie tylko oszczędności z powodu redukcji zużycia paliwa, ale również wygodę, sterowność samochodu i lekkość jazdy. Dlatego warto zamontować sworzeń zwrotnicy zgodnie z wytycznymi producenta, aby odczuć wszystkie wymienione korzyści jednocześnie. Co zatem dokładnie uzyskuje się dzięki sworzniom zwrotnic? W jaki sposób regulują one koła? Przede wszystkim sprawiają one, że auto wychodzi z zakrętów, tzn. że koła same z siebie wracają do pozycji wyjściowej do jazdy po prostej. Odpowiedni kąt pochylenia koła powoduje, że auto sunie po jezdni prosto niezależnie od działania sił bocznych i oporów toczenia. Wyróżnia się dwa typy geometrycznych ustawień: 1) nachylenie wyprzedzające bolec, które stabilizuje pozycję kół; 2) pochylenie względem kołka walcowego, które umożliwia zwrot kół.

Co się stanie, gdy bolec zostanie źle zamontowany?

W najgorszych przypadkach samochód nie będzie w stanie skręcić, jak i utrzymać się na prostej drodze, przy niedokładnym montażu pojazd może być strącany z toru jazdy przez działanie sił bocznych, np. wiatru, ślizgać się na boki, tracić przyczepność, utrudniać manewrowanie i powodować "ciężkie" prowadzenie auta. Sworzeń zwrotnicy jest zatem bardzo istotną częścią układu kierowniczego i potrzebuje precyzyjnego zamontowania. Jego wymiary oraz ciężar zależą od charakterystyki zawieszenia w danym modelu samochodu. Przykładowe parametry to: długość; ciężar; średnica wewnętrzna i zewnętrzna; rodzaj materiału, np. metal i guma; strona zabudowy - do której osi jest przeznaczony.

Dobierz tuleje i sworznie do marki swojego samochodu

Zwykle producenci wytwarzają sworznie zwrotnic do konkretnego modelu auta, więc w celu znalezienia właściwego sworznia i tulei wejdź na Czesci-samochodowe-online.pl i sprawdź w dziale "Pasuje do", czy ten artykuł można zamontować w Twoim samochodzie.