text.skipToContent text.skipToNavigation

Sprzęgło / czężci montażowe zamów online w korzystnej cenie

6 637 produtky
Zestaw sprzęgieł
OPEN PARTS
Zestaw sprzęgieł
CLK9048.03
356,93 zł
Nr artykułu  15687904

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Zestaw sprzęgieł
OPEN PARTS
Zestaw sprzęgieł
CLK9012.03
321,21 zł
Nr artykułu  15687868

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Zmieniajbiegilekkoibezawaryjniewkażdejsytuacji

Postaw na profesjonalny montaż sprzęgła i wybierz niezawodne komponenty, dzięki którym szybko i wygodnie zmienisz bieg. Wytrzymałe linki w przekładniach pozwolą Ci na bezawaryjne wrzucenie biegu, a dzięki nowoczesnym tarczom i solidnym elementom montażowym moment przekazania obrotów na wał napędowy nastąpi precyzyjnie, gładko i na czas. Podział sprzęgieł jest złożony i zależy od prędkości obrotowej obu wałów. Istnieją więc przekładnie przymusowe i poślizgowe. Te drugie dzielą się na hydrokinetyczne, indukcyjne, cierne, wiskotyczne i rozruchowe. Można też podzielić urządzenia sprzęgające na jedno- i dwukierunkowe zależnie od tego, w którą stronę następuje przekazanie momentu obrotowego. Przekładnie mogą być łączne lub rozłączne, o tym decyduje ich budowa.

Nowoczesnenapędzanie,naktórymmożeszpolegać

Obecnie montaż sprzęgła przeprowadza się na oryginalnych częściach, żeby zapewnić kierowcy bezpieczeństwo. Mechanicy i profesjonaliści w dziedzinie motoryzacji podkreślają znaczenie zastosowania markowych podzespołów, bo to od nich zależy, czy bieg zostanie wrzucony bezawaryjnie, czy skrzynia biegów nie zostanie uszkodzona. Prawidłowo sprzęgnięty napęd wymaga elementów o bardzo precyzyjnie określonych wymiarach, które produkuje się specjalnie dla danej marki pojazdu. To znaczy, że koło zamachowe do Hondy mimo świetnej ceny i dużej lekkości nie będzie kompatybilne z Harleyem Davidsonem.

Istotnyjestmateriał,zktóregowykonanocięgnaitarcze

Do precyzyjnego przełożenia siły kinetycznej należy zastosować elastycznych, uginających się materiałów, które jednak będą na tyle wytrzymałe, by nie ulec przerwaniu przy naciągnięciu. Z kolei do tarcz napędowych stosuje się najwyższej jakości stopy metali z dodatkami antykorozyjnymi, żeby mogły być użytkowane jak najdłużej. Montaż sprzęgła musi odbywać się pod okiem doświadczonego mechanika, który odpowiednio zaciągnie cięgno, jak i umocuje tarczę napędową. Wszystkie komponenty niezbędne do zamontowania sprzęgieł możesz kupić u nas na Czesci-samochodowe-online.pl.