text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Spojlery zamów online w korzystnej cenie

6 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Dlaczego w naszych samochodach montujemy spojlery?

Jeżeli miałeś okazję przyjrzeć się samochodom, które możemy określić mianem wyścigowych, z pewnością zauważyłeś pewien charakterystyczny wspólny element. Są nim różnego rodzaju spojlery montowane na karoserii. Istnieje wiele założeń, dla których posiadacze pojazdów montują spojlery w samochodach. Niektórzy robią to, aby upiększyć swoje bolidy. Nadanie sportowego charakteru nie jest jednak ich najważniejszym zadaniem. O wiele ważniejszą funkcją jest możliwość regulacji przepływu powietrza opływającego samochód w czasie jazdy. Odpowiednio dobrane spojlery mają wpływ na zapewnienie większego docisku i zwiększenie przyczepności. W samochodach ciężarowych natomiast elementy te pomagają ograniczyć opór powietrza wytwarzany przez wysoki ładunek znajdujący się tuż za kabiną kierowcy. Taki rodzaj spojlera znany jest jako owiewka. Odpowiednio umieszczona owiewka w tym przypadku bezpośrednio przekładają się na zmniejszenie zużycia paliwa.

Spojler, a skrzydło – na czym polega różnica?

Istnieje jednak pewien szczegół, na który warto zwrócić uwagę. Otóż nie wszystkie spojlery w rzeczywistości powinny być nazywane właśnie w ten sposób. Dlaczego? Ponieważ nie wszystkie spełniają jednakową funkcję. Mówiąc spojler mamy na myśli element, który umieszczany jest na tylnej krawędzi dachu pojazdu i ma na celu stabilizację miejsca, w którym ma zostać przerwany opływowy ruch powietrza. Inne rodzaje to w rzeczywiście skrzydła, które nie mają na celu walki z oporem powietrza, ale raczej wykorzystanie go do zapewnienia większego docisku, a co za tym idzie, lepszej przyczepności pojazdu na drodze. Warto więc zapamiętać, że nie każdy spojler spełnia tę samą funkcję.

Spojlery, skrzydła i inne elementy dostępne bez wychodzenia z domu

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz części samochodowych, które się zużywają i należy je wymienić, czy też chcesz swojemu bolidowi nadać sportowy wygląd, pamiętaj, że zakupów możesz dokonać nie wychodząc z domu. To, czego potrzebujesz dostępne jest w naszym sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl.