text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Skrzynka / wspornik bezpieczników zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
Skrzynia, Bezpiecznik
FEBI BILSTEIN
Skrzynia, Bezpiecznik
37468
373,77 zł
Nr artykułu  10026835

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny
Dostawa z reguły
w ciągu 2-5 dni roboczych
Cena sugerowana przez producenta

NiedopuśćdospaleniaelektrykiwTwoimaucie

Wspornik bezpieczników gra kluczową rolę w sygnalizowaniu i zapobieganiu przepalenia się układu elektrycznego w samochodzie. Działa na takiej samej zasadzie, jak skrzynka z bezpiecznikami w domu. Wystarczy, że w którymś obwodzie dojdzie do spięcia, a wówczas następuje odłączenie obwodu poprzez otwarcie go. Niekiedy jednak awaria jest tak silna, że przepala się także sam bezpiecznik. Jakkolwiek zagrożenie nie rozprzestrzenia się, więc w przypadku zwarcia wystarczy wymienić tylko daną część układu, np. przewód lub przekaźnik. Skrzynia zwykle waży mniej niż pół kilograma i montuje się ją z zabezpieczeniami w konkretnym modelu samochodu, tzn. że dane zabezpieczenie może być użyte tylko w aucie, do którego zostało zaprojektowane.

Niewielkaskrzynka,aspełniabardzoważnąrolę

Prosta zasada działania urządzenia sprawdza się w każdym układzie elektrycznym, stanowiąc zabezpieczenie przed pełnym uszkodzeniem elektryki. Gdyby nie wspornik bezpieczników, spięcie mogłoby zniszczyć wszystkie urządzenia wyjściowe, przewody, sterowniki, akumulator i rozrusznik. Dlatego istotne jest zamontowanie profesjonalnej skrzyni, która rozpoznaje parametry prądu i potrafi zareagować na czas. Wejścia na bezpieczniki znajdujące się w obudowie urządzenia umożliwiają łatwą wymianę i dostosowanie ilości zabezpieczeń. Skrzynka jest zwykle niewielka, przykładowo Febi Bilstein 37468 ma wymiary: szerokość 152 mmdługość 47 mmgrubość 54 mm

Zauważyszodrazuawariędanegourządzeniawyjściowego

Odłączenie układu jest dla kierowcy zauważalne, zatem system ten pełni również rolę ostrzegawczą. Gdyby nie on, kierujący pojazdem mógłby zauważyć awarię dopiero wtedy, gdy dym zacząłby się unosić od instalacji elektrycznej. Tymczasem przestaje działać zwykle jedno urządzenia wyjściowe, czy będą to światła, czy ogrzewanie, czy też klimatyzacja - nie ma więc powodu do paniki. Wspornik bezpieczników jest niezbędną składową wyposażenia elektryki w każdym aucie, dlatego warto wybrać markowe urządzenie. Akcesoria pochodzące od zaufanych producentów możesz znaleźć na Czesci-samochodowe-online.pl.