text.skipToContent text.skipToNavigation

Rozdzielacz zapłonu / pojedyncze czężci zamów online w korzystnej cenie

702 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Auto nie chce zapalić?

Najczęściej źródłem problemów z uruchomieniem samochodu jest niesprawny układ zapłonowy. Większość awarii tego układu objawia się w pierwszej kolejności brakiem iskry na świecach. Niestety samo to, nie jest zbyt dokładną wskazówką, która pozwoliłaby nam odkryć, która część układu jest zepsuta. Szczegółowa diagnostyka jest dość skomplikowana, nieco czasochłonna i wymaga posiadania narzędzi, które umożliwiają dokonanie pomiarów napięć na różnych elementach układu. Jeśli podejrzewamy, że za naszą awarią stoi rozdzielacz zapłonu możemy potwierdzić to właśnie poprzez kontrolę napięć. Można zlecić wykonanie takiej kontroli w stacji diagnostycznej, lub dobrze wyposażonym warsztacie.

Czy uszkodzony rozdzielacz to poważny problem?

Samrozdzielacz zapłonuskłada się z kilku elementów, każdy z nich może ulec awarii, niektórym jednak da się jeszcze przywrócić sprawność na jakiś czas. Jeżeli jednak problem w ogóle wystąpił musimy liczyć się z koniecznością wymiany tego elementu w niedługim czasie. Za problemy z zapłonem może odpowiadać pęknięta kopułka, szczotka palca rozdzielacza, lub sam palec. Oprócz pęknięć może pojawić się na nich osad, uniemożliwiający przenoszenie iskry. W tym ostatnim przypadku dokładne oczyszczenie elementów może pozwolić nam odsunąć w czasie ich wymianę. Zdarza się też, żepojedyncze częścirozdzielacza ulegną zalaniu i sprawność układu powróci po ich osuszeniu.

Kiedy wymieniać?

W tym wypadku najlepiej zdać się na diagnostę, jeżeli po wykonaniu testów napięciowych potwierdził, że naszrozdzielacz zapłonunie działa prawidłowo, nie ma na co czekać, najlepiej niezwłocznie zamówić nowy. Jeśli jednak podejmiemy najpierw samodzielne próby naprawy, wymiana części będzie konieczna gdy mimo oczyszczenia i osuszenia elementów nie możemy przywrócić sprawności układu. Chcąc jak najszybciej odzyskać możliwość jazdy samochodem i jednocześnie uniknąć przepłacania warto skorzystać z oferty zamieszczonej pod adresemczesci-samochodowe-online.pli kupić markowe części w atrakcyjnych cenach.