text.skipToContent text.skipToNavigation

Przeguby zamów online w korzystnej cenie

3 916 produtky
Połączenie, Przegub nosny / prowadzący
A.B.S.
Połączenie, Przegub nosny / prowadzący
220585
56,23 zł
Nr artykułu  15039179

Cena za sztukę
Cena z VAT
doliczając wysyłkę
Dostępny natychmiast
Dostawa z reguły
w ciągu jednego dnia roboczego
Cena sugerowana przez producenta

Czy wiesz, z jakich elementów składa się zawieszenie samochodu? Przegub, wahacz, sprężyna –wyjaśniamy o co chodzi.

Przyczepność i sterowność auta jest kluczowa dla bezpiecznego prowadzenia auta. Gdy tylko pogarszają się warunki atmosferyczne, pada albo panują przymrozki, lawinowo zwiększa się ilość stłuczek. Najczęściej jako powód podawane jest utrata panowania nad samochodem, wypadnięcie z łuku jezdni czy wpadnięcie w poślizg. Co chwilę padają głosy, że już w trakcie nauki na prawo jazdy powinno kłaść się większy nacisk na radzenie sobie w trudnych warunkach. Jak grzyby po deszczu powstają szkółki jazdy uczące, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach a komendy policji regularnie przeprowadzają akcje edukacyjne. Wyrobienie nawyków jest bardzo ważne, ale równie istotne jest zawieszenie gwarantujące maksymalną przyczepność. Ważny jest każdy element zawieszenia: od hamulca, poprzez wahacz i przegub do sprężyny.

Dbając o poszczególne elementy, dbasz o ogólne bezpieczeństwo twoje i pasażerów.

Usterek związanych z układem zawieszenia nie można bagatelizować. Szczególnie mieszkając w rejonie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, na pierwszym miejscu należy postawić swoje bezpieczeństwo. Kiedy regularnie w trakcie przyspieszania na zakręcie słychać stukot z okolic przedniego zawieszenia może to być oznaka, że przeguby kwalifikują się do wymiany. Samochody, które jeżdżą głównie po mieście są w podwyższonej grupie ryzyka. Jest tak, ponieważ przeguby najbardziej zużywają się w trakcie skręcania, a tego nie brakuje przy pokonywaniu kolejnych ulic. Każde zawracanie, wymijanie, parkowanie odciska ślad na tej części zawieszenia. Dlatego „miejscy” kierowcy powinni być szczególnie wyczuleni na niepokojące objawy.

Jak najkorzystniej wyeliminować usterkę?

Jeśli zdiagnozowano uszkodzone przeguby, niezwłocznie należy je wymienić. Przeważnie wystarczy wymiana samych elementów, jednak czasem trzeba wymienić całą półoś napędową. Jednak jeśli potrzebny jest tylko nowy przegub, warto znaleźć pasujący model na czesci-samochodowe-online.pl. Sklep posiada w ofercie produkty zarówno do przedniej jak i tylnej osi. Pochodzą one od renomowanych producentów, na przykład Febi Bilstein, Metzger, Blue Print. Rozpiętość cenowa jest duża tak, żeby zmieścić się w założonym budżecie.