text.skipToContent text.skipToNavigation

Pompa wodna zamów online w korzystnej cenie

3 449 produtky
Pompa, Płyn chłodzący
OPEN PARTS
Pompa, Płyn chłodzący
WAP8132.00
440,93 zł
Nr artykułu  13119292

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Zadbaj o wydajną pracę układu chłodzenia

Wydajne i właściwe chłodzenie silnika i innych elementów mechanicznych w samochodzie sprawia, że nie dochodzi do przeciążeń i przegrzania. Dlatego istotne jest zamontowanie takich produktów, które działają efektywnie i wydajnie, obniżając temperaturę cieczy w jej obiegu między silnikiem a chłodnicą. Pompa wodna działa na prostych zasadach, napędzana jest przez pasek rozrządu, dlatego często przy wymianie paska dokonuje się także wymiany pompy. Jej działanie opiera się na zassaniu płynu z silnika do chłodnicy i z powrotem do silnika, przypomina to obieg wody w akwarium. Płyn chłodniczy nabiera odpowiedniej temperatury w chwili, gdy znajduje się w chłodnicy i jest następnie przepuszczany do silnika, aby go schłodzić. W tym układzie liczy się także szczelność uszczelek, aby chłodzenie było jak najbardziej wydajne i adekwatne do poziomu rozgrzania silnika.

Jaka jest budowa pompy płynu chłodzącego?

Na konstrukcję pompy składają się następujące elementy: 1) wirnik, który wprawia ciecz w ruch; 2) korpus, służący do przepuszczenia płynu; Wirniki przylegają do łożysk w jednej listwie z kołem napędowym. Podczas wymiany, gdy wyjmuje się pompę z łożyska, należy wstawić nową nawet wówczas, gdy ta wyjęta nie jest uszkodzona. Jest to formą zapobiegania ewentualnym zabrudzeniom czy uszkodzeniom łożysk, ponieważ nie ma możliwości rozłożenia pompy na części pierwsze, aby mieć pewność, że funkcjonuje ona poprawnie. Pompa wodna wymieniana jest zatem nie bez powodu wraz z układem napędzania rozrządu, ponieważ nie można w jednoznaczny sposób ustalić, czy wewnątrz nie doszło do uszkodzenia, zabrudzenia czy zaniku przepustowości cieczy chłodzącej.

Nowe uszczelki i pompy zapobiegną awarii silnika

Elementy niezbędne w prawidłowym etapie chłodzenia możesz zamówić przez internet na Czesci-samochodowe-online.pl. W opisie produktu znajdziesz dane dotyczące średnicy koła pasowego, łopatkowego, liczby skrzydeł, ilości zębów oraz wersji układu.