text.skipToContent text.skipToNavigation

Podpory / drazki zamów online w korzystnej cenie

390 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Tuning samochodu to nie tylko klatka bezpieczeństwa. Dowiedź się, jakie masz jeszcze możliwości na zwiększenie wytrzymałości konstrukcji auta.

Kupując nowy samochód bierze się pod uwagę wiele parametrów. Ważna jest pojemność silnika, ilość koni mechanicznych, wyposażenie dodatkowe. W trakcie jazdy próbnej zwraca się uwagę na komfort jazdy czy łatwość prowadzenia. Jeżeli samochód jest z rynku wtórnego, każdy zapyta o dotychczasowy przebieg i naprawy. Jednak rzadko kiedy pyta się o wytrzymałość konstrukcji auta. Mimo, że jest to realny problem. Na przykład z powodu zbyt dużych obciążeń po pewnym czasie użytkowania w modelach Skody Felicia pękały przednie szyby – obramowanie nie wytrzymywało regularnego nacisku. Również przy tuningu samochodu usztywnienie karoserii może znacznie pomóc w podniesieniu efektów. I nie trzeba od razu inwestować w klatkę bezpieczeństwa, wystarczyć mogą umiejętnie umiejscowione podpory.

Czy wiesz, że nie potrzeba wypadku, żeby karoseria się odkształciła?

Dla wielu kierowców może to wydawać się nielogiczne. Przecież codziennie patrzymy na auto i nie widać w nim żadnych różnic. Należy pamiętać jednak, że to w trakcie jazdy, szczególnie po nierównym podłożu na obudowę samochodu działają ogromne siły. Karoseria jest na tyle elastyczna, żeby z łatwością zachowywać swój pierwotny kształt, ale jeśli regularnie jeździmy po wybojach, albo traktujemy stuningowane auto jak sportowe, warto zaingerować w strukturę samochodu. Rozpórka montowana na kielichy amortyzatorów to najłatwiejszy sposób na zwiększenie sztywności auta. Dzięki jej zamontowaniu można na przykład wyeliminować skrzypienie nadwozia, a nawet zwiększyć precyzję jazdy.

Jak dobrać odpowiednie podpory?

Przy kupowaniu elementów powiązanych z zawieszeniem należy je dobierać do marki i modelu samochodu. Żeby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów potrzebnych na przemierzanie alejek sklepowych warto skorzystać ze sklepu internetowego czesci-samochodowe-online.pl. Wszystkie produkty można posegregować biorąc pod uwagę nie tylko markę i model, ale nawet typ silnika. Podpory pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Febi Bilstein, Lemforder czy Vaico. Kupując samodzielnie części samochodowe, oszczędza się na marży, którą najczęściej pobierają warsztaty samochodowe.