text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Piasta koła / łożyskowanie zamów online w korzystnej cenie

6 277 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Kłopoty z podwoziem.

Najczęstszym problemem jaki przychodzi nam na myśl, gdy zastanawiamy się nad awariami związanymi z podwoziem pojazdu jest pęknięta opona. Jest to faktycznie najbardziej awaryjny element, którego naprawa nie jest na szczęście szczególnie kosztowna. Niestety oprócz problemów z ogumieniem, mogą pojawić się znacznie poważniejsze i związane z większymi wydatkami problemy z trwałymi elementami odpowiedzialnymi za montaż i ruch kół. Jednym z takich elementów jest piasta koła, wewnątrz której znajdują się łożyska. To właśnie te elementy odpowiadają za połączenie kół z resztą pojazdu. W niektórych samochodach zrezygnowano z montowania piasty na rzecz połączenia łożyska z elementami hamulca bębnowego.

Jak rozpoznać problemy z piastą?

Powodem problemów z elementami koła może być ich zużycie lub uszkodzenie w wyniku nagłego zdarzenia takiego jak kolizja lub w wyniku nieprawidłowego użytkowania, na przykład częstego wprowadzania pojazdu w poślizg. W takich warunkach łożyska pracują w nienaturalny dla siebie sposób i poddane są działaniu dużej siły, która może spowodować ich uszkodzenie. Ponieważ obecnie producenci stawiają na bezobsługowe łożyska montowane na stałe nie mamy możliwości łatwego ich smarowania czy korygowania i w przypadku awarii wymianie podlega cała piasta koła. Symptomami, które zwiastują konieczność takiej wymiany są luz na łożyskach, a także ich głośna, wyraźnie słyszalna praca.

Zadbaj o bezpieczeństwo na drodze.

Ponieważ prawidłowe łożyskowanie koła jest bardzo ważne dla zapewnienia odpowiedniej przyczepności i zwrotności na drodze warto dowiedzieć się jak prawidłowo korzystać z pojazdu, aby uniknąć sytuacji, w której piasta koła ulegnie zużyciu zbyt szybko. Długotrwałe postoje, jazda ze źle wyważonymi kołami, czy przeciążanie pojazdu na nierównej nawierzchni nie będą sprzyjały żywotności tego elementu. Jeśli jednak już teraz słyszysz jak pracują łożyska w Twoim samochodzie koniecznie jak najszybciej pomyśl o naprawie auta i wymianie zniszczonych elementów. Nowe zamówisz bezpiecznie na czesci-samochodowe-online.pl.