text.skipToContent text.skipToNavigation

Pedal zamów online w korzystnej cenie

19 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Niezawodne pedały sprzęgła pozwolą Ci na płynną jazdę

Aby uzyskać jak najlepszą komunikację silnika ze skrzynią biegów, potrzebny jest szybko działający i solidny pedał sprzęgła. Odpowiada on za płynną zmianę biegu, rozłącza połączenie między silnikiem a skrzynią. Dlatego powinien być skonstruowany z wytrzymałych materiałów, aby mógł zawsze zareagować na czas. Obecnie nowoczesne koncerny wytwarzają elementy podwozia, pedały sprzęgła, hamulca i przyspieszenia specjalnie dla konkretnych marek samochodów. Różnią się one w budowie, zatem trzeba dobrać produkt do auta, aby dany pasował i aby montaż był możliwy. Dodatkowo do pedałów sprzęgła produkuje się specjalne okładziny z gumy, aby ochronić materiał przed zatarciem, uszkodzeniem mechanicznym.

Jakie koncerny produkują tego typu akcesoria samochodowe?

Są to najbardziej znane firmy w sektorze motoryzacyjnym na świecie. Spoglądając na bogaty wachlarz pedałów i okładzin, można zauważyć, że dzięki olbrzymiej ilości produktów różnych firm ceny nie są wygórowane. Do najbardziej popularnych marek w tym dziale należą: PE Automotive; Febi Bilstein; Vaico; Blue Print; Zazwyczaj jednak, gdy potrzebna jest wymiana części sprzęgła czy skrzyni biegów po wypadku samochodowym, stłuczce czy wskutek innego zniszczenia, wyszukuje się po prostu "pedał" i wpisuje nazwę marki auta. Specyfikacja tego produktu: 1. ciężar do 0,45 kg; 2. kolor np. Czarny; 3. numery OE (do jakich marek aut jest dedykowany); 4. kod EAN, gwarancja;

Różnica w informacjach między pedałem a okładziną

Tymczasem w przypadku okładzin na sprzęgła informacje, które są podane przez producentów dotyczą również koloru i wagi, ale nie tylko, uwzględnia się bowiem: 1. materiał, z którego wyprodukowano okładzinę 2. jej wymiary (szerokość i długość) 3. grubość 4. numery OE 5. do jakich typów pedałów można zastosować ten produkt; Wymiary w przypadku samego pedału nie są uwzględnione, ponieważ artykuł jest produkowany specjalnie dla danego typu samochodu i musi po prostu pasować. Aby znaleźć odpowiednią część do swojego auta odwiedź portal Czesci-samochodowe-online.pl.