text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

PE AUTOMOTIVE Klocki hamulcowe zamów online w korzystnej cenie

3 produtky
Styk, Zużycie okładzin
PE AUTOMOTIVE
Styk, Zużycie okładzin
BZ1125W, BZ1125WSET
036.142-00A
108,45 zł
Nr artykułu  11203638

Minimalna wielkość zamówienia: 2
Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Czym właściwie są styki ostrzegawcze?

Doświadczeni kierowcy pewnie już nieraz mieli do czynienia z wymianą klocków hamulcowych, a jeśli spóźnili się z zamontowaniem nowych, trzeba było wymieniać tarcze lub podzespoły bębnowego układu hamulcowego. Temu właśnie służą styki - ostrzegają one przed nadmiernym zużyciem klocków. Zatem profesjonalne zestawy PE Automotive Klocki hamulcowe zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy, pozwalają bowiem na szybką reakcję w momencie, gdy okładzina jest już całkiem starta i następuje ryzyko uszkodzenia innych elementów podwozia. W naszym sklepie Czesci-samochodowe-online.pl znajdziesz styki monitorujące stan zużycia klocków zarówno do samochodów z bębnowym układem hamulcowym, jak i do aut z tarczami hamulcowymi. Te ostatnie są znacznie dłuższe niż w przypadku hamulców bębnowych (np. 227 mm, 407 mm). Niezależnie od typu ważą one niewiele, zaledwie kilka dekagramów, a spełniają istotną dla bezpieczeństwa funkcję w pojeździe.

Częste hamowanie może uszkodzić podzespoły

Przy wielokrotnym zwalnianiu z dużych szybkości do małych, jak i przy charakterystycznym dla środowiska miejskiego zatrzymaniu samochodu i ponownym rozpędzaniu, hamulce są najbardziej obciążone. Tymczasem droga hamowania jest istotna dla bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i chociażby pieszych na przejściu. Krótką drogę hamowania uzyskuje się przy prawidłowej rotacji kół, o ile okładziny klocków są odpowiedniej grubości. Co wpływa na zużycie okładzin: częste hamowanie, duża temperatura, gwałtowne spadki prędkości. Tak wiele zagrożeń powoduje, że warto monitorować poziom zużycia klocków. Świecąca się kontrolka na panelu sterowniczym oznacza czasami, że zużyte klocki nie tylko są do wymiany, ale również i inne elementy.

Na szczęście istnieje wyjście awaryjne, czyli styki ostrzegawcze

PE Automotive Klocki hamulcowe to zestaw z czujnikami zużycia okładzin, który informuje, że powierzchnia tarcia jest zbyt cienka. Montując styki do klocków hamulcowych w swoim samochodzie, unikasz następstw uszkodzenia tarczy czy podzespołów hamulca bębnowego, które objawiają się wibrowaniem kierownicy, trudnością w przyspieszaniu i zmniejszoną stabilnością pojazdu, więc zapobiegnij ewentualnemu zagrożeniu i wybierz bezpieczne rozwiązanie.