text.skipToContent text.skipToNavigation

Ożwietlenie do jazdy w dzień zamów online w korzystnej cenie

196 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Rozwiązanie do jazdy w dzień.

Obowiązujący w Polsce kodeks ruchu drogowego określa, że jazda z włączonymi światłami mijania jest obowiązkowa jeśli poruszamy się w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. W ciągu dnia, przy sprzyjających warunkach dopuszcza, by zastąpiło je oświetlenie do jazdy w dzień. Jazda bez świateł, choć wciąż legalna w niektórych krajach Europy, w Polsce grozi mandatem. Światła przystosowane do jazdy dziennej montowane są w samochodach, które uzyskały pierwszą homologację po siódmym lutego 2011 roku. Dotyczy to pojazdów sprzedawanych w Unii Europejskiej. Diody LED stosowane w oświetleniu dziennym są oszczędne, mają zaledwie kilka watów mocy i nie muszą współdziałać ze światłami pozycyjnymi. Mimo to ich światło jest mocne i dobrze widoczne.

Precyzyjne przepisy.

Przepisy dotyczące oświetlenia pojazdu na terenie Unii Europejskiej nie są jednolite i przed wyjazdem do innego kraju warto zapoznać się z obowiązującymi tam regułami. W Polsce prawo precyzyjnie określa w jaki sposób i w jakich pojazdach można montować oświetlenie do jazdy w dzień. Kraje Europy dążą do wypracowania jednolitych norm dotyczących oświetlenia pojazdu na drodze, a Komisja Europejska zaleca stosowanie DRL (Daytime Running Light), które poprawiają widoczność pojazdu na drodze. Światła te włączają się automatycznie przy uruchomieniu silnika, należy jednak pamiętać, żeby po zapadnięciu zmroku przełączyć je na światłą mijania.

Bezpieczne i wygodne zakupy przez internet.

Jeżeli chcesz zamontować lub wymienić oświetlenie do jazdy w dzień w swoim samochodzie możesz zamówić kompletny zestaw przez internet. Zrób bezpieczne zakupy, w legalnie działającym sklepie online, dzięki temu zachowasz wszystkie prawa klienta, a części kupisz w atrakcyjnej cenie. Sprawdź ofertę na czesci-samochodowe-online.pl, złóż zamówienie i odbierz paczkę z zestawem DRL pod wskazanym przez siebie adresem.