text.skipToContent text.skipToNavigation

Ożwietlenie boczne zamów online w korzystnej cenie

20 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Dodatkowe lampy w samochodzie ciężarowym.

Oświetlenie boczne stosuje się w samochodach ciężarowych, z myślą o ułatwieniu innym użytkownikom ruchu dokładnej oceny ich długości i szerokości. Zgodnie z przepisami nie jest ono przeznaczone do samochodów osobowych, chyba, że zostało w nich fabrycznie zamontowane (na przykład w Volvo). Niektórzy właściciele osobówek montują tego typu lampy utrzymując, że przepisy nie zabraniają tego wprost, jest to jednak ryzykowne i w razie kontroli może skończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. W niektórych samochodach ciężarowych oświetlenie obrysu jest obowiązkowe, jeśli zostały zarejestrowane w Polsce po 2009 roku).

Oświetlaj wszystkie elementy pojazdu.

Aby sprawdzić, czy możesz bezpiecznie zamontować obrysówki w swoim samochodzie warto zajrzeć do przepisów. Precyzyjnie określają one, które pojazdy muszą, a które mogą być w nie wyposażone. Oświetlenie boczne powinno obejmować co najmniej 80% długości pojazdu, montować należy je w określonych odstępach, a lampki powinny posiadać właściwą homologację. Co bardzo ważne, tego typu oświetlenie nie może wprowadzać w błąd, jeśli więc część pojazdu została w nie wyposażona, a część nie, nie może on wyjechać na drogę. Decydując się na montaż tego typu świateł wybierz części dobrej jakości. Dzięki temu wymiana żarówek, w większości samochodów dość kłopotliwa, będzie rzadsza.

Właściwy dobór kolorów.

Wybierając oświetlenie boczne zwróć uwagę na kolor, zwykle występuje ono w zestawie lub umieszcza się je przy lampkach obrysowych przeznaczonych na tył pojazdu. Kolor biały i żółty przeznaczone są na boki, a czerwony albo żółty można zamontować z tyłu samochodu. Właściwie oznaczone auto, to mniejsze ryzyko kolizji, dlatego przy wyborze produktów, warto upewnić się, że wszystko będzie działało jak należy. Wejdź na stronę czesci-samochodowe-online.pl, znajdziesz tam części renomowanych marek w atrakcyjnych cenach.