text.skipToContent text.skipToNavigation

Ożwietlenie boczne i obrysowe / pojedyncze czężci zamów online w korzystnej cenie

55 produtky
Żarówka, Kontrolka zamknięcia drzwi
NARVA
Żarówka, Kontrolka zamknięcia drzwi
17059
10,31 zł
Nr artykułu  13589004

Minimalna wielkość zamówienia: 10
Cena za sztukę
Cena z VAT
doliczając wysyłkę
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Żarówka, Ożwietlenie do wsiadania
NARVA
Żarówka, Ożwietlenie do wsiadania
17185
10,07 zł
Nr artykułu  13589082

Minimalna wielkość zamówienia: 10
Cena za sztukę
Cena z VAT
doliczając wysyłkę
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Dodatkowe oświetlenie samochodów ciężarowych.

Po zmianie przepisów w 2009 roku niektóre samochody ciężarowe muszą być wyposażone w dodatkowe oświetlenie, które pomaga innym kierowcom w określeniu rzeczywistych rozmiarów pojazdu. Mowa o obrysówkach, czyli lampach montowanych z tyłu oraz na bokach pojazdu. W samochodach ciężarowych wyraźne określenie konturów uzyskujemy montując odpowiednie światła czerwone albo żółte z tyłu, oraz białe lub żółte z boku pojazdu. Zamów oświetlenie boczne i obrysowe, pojedyncze części lub cały zestaw jeśli w Twoim samochodzie jest ono uszkodzone, lub nie zostało jeszcze zamontowane, a chcesz dokonać pierwszej rejestracji w Polsce.

Kto musi używać świateł obrysowych?

Oświetlanie konturów nie jest obowiązkowe we wszystkich typach pojazdów. Przepisy precyzyjnie określają, kto ma obowiązek zamontowania takiego oświetlenia, dotyczy to między innymi naczep oraz przyczep, których masa całkowita przekracza 10 ton, oraz pojazdów przewożących ładunki ważące od 3,5 do 10 ton, opcjonalnie oświetlenie takie można stosować także w innych pojazdach. Oświetlenie boczne i obrysowe zmniejsza ryzyko wypadku lub kolizji, dając kierowcom mniejszych samochodów szansę na ocenę całej długości pojazdu przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania. Co ważne do ruchu nie można dopuścić pojazdu, którego jedna część została wyposażona w obrysówki, a inna nie.

Zamów zestaw obrysówek przez internet.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego samochodu i przewożonego ładunku i zamontuj oświetlenie boczne i obrysowe, pojedyncze części i całe zestawy znajdziesz pod adresem czesci-samochodowe-online.pl. Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą sklepu, w której znajdują się części poszczególnych układów pojazdu, żarówki, oleje i inne potrzebne akcesoria, które ułatwią i uprzyjemnią Ci czas spędzony w samochodzie. Korzystaj z dostępu do części renomowanych marek w niskich cenach. Zamów więcej przedmiotów, a za przesyłkę zapłać tylko raz i odbierz ją w domu lub warsztacie – pod wskazanym przy zamówieniu adresem.