text.skipToContent text.skipToNavigation

Otwieranie pokrywy bagażnika zamów online w korzystnej cenie

9 produtky
febi Plus, Przełącznik, Pokrywa bagażnika
FEBI BILSTEIN
febi Plus, Przełącznik, Pokrywa bagażnika
46501
1 377,82 zł
Nr artykułu  15208747

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
febi Plus, Przełącznik, Pokrywa bagażnika
FEBI BILSTEIN
febi Plus, Przełącznik, Pokrywa bagażnika
46769
1 309,13 zł
Nr artykułu  15209146

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Jaka jest rola przycisków blokujących klapę w bagażniku?

Pokrywa bagażnika może być dodatkowo zabezpieczona przed otwarciem przez przyciski blokujące. Ich rolą jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas użytkowania samochodu, aby bagażnik był otwierany tylko przez właściciela pojazdu, a nie przez osoby postronne. Tego typu przyciski montuje się w desce rozdzielczej, na pulpicie. Uruchamiane są przez wciśnięcie lub przełączenie, często słychać wtedy charakterystyczny dźwięk zdejmowania blokady. Przyciski odblokowujące dany mechanizm dotyczą nie tylko klap bagażników, ale także wlewu paliwa, maski czy innych miejsc w aucie, które można dodatkowo zabezpieczyć przed próbą włamania czy też nieautoryzowanego użycia. Są one wygodne, ponieważ kierowca łatwo może je uruchomić, siedząc za kierownicą.

Są także dopasowane kolorystycznie do barwy pulpitu

W wielu pojazdach kolor pulpitu jest odmienny, zwykle od odcieni szarości po brąz. Pulpit wykonany jest z trwałego tworzywa sztucznego, chociaż spotyka się także deski rozdzielcze z elementami drewna. Pokrywa bagażnika jest powiązana przewodami elektrycznymi z przyciskiem na pulpicie. Przy odczytywaniu instrukcji technicznych do montażu danego przycisku można odczytać, na jakiej zasadzie działa blokada, np. styku zwiernego. Gdy zwierają się przewody i obwód się zamyka, wówczas zostaje zwolniona blokada pokrywy i można otworzyć bagażnik. Tego typu przyciski często są też wielofunkcyjne, zawierają dwie i więcej możliwości odblokowania/zablokowania mechanizmu, jednak zasada działania pozostaje ta sama - wskutek działania impulsu elektrycznego dochodzi do otwarcia lub zamknięcia obwodu. Wiele przycisków działa na zasadzie zwierania przewodów, jednak część z nich funkcjonuje na odwrotnej zasadzie. Czyli rozwierają się przewody, obwód się otwiera i wtedy pokrywa bagażnika zostaje odblokowana. Od czego to zależy, czy klapa jest blokowana w obiegu prądu zamkniętym czy w otwartym? Zwykle zależy od rodzaju instalacji w konkretnym samochodzie. Dlatego przy zakupie części do pulpitu istotna jest specyfikacja i dopuszczenia, po pierwsze, żeby mieć pewność, że dany przycisk można fizycznie zamontować w desce rozdzielczej i będzie on pasował wymiarami, po drugie, żeby był kompatybilny z układem elektryki w Twoim aucie. Np. przycisk do otwierania klapy Metzger w kolorze ciemnego grafitu z brązową obwódką pasuje wyłącznie do Audi A4, A5 i Q5.

Zdjęcie blokady to dodatkowa czynność dla kierowcy

Wielu użytkowników aut rezygnuje z przycisku w panelu i nie montuje go, motywując to dodatkową czynnością, która pochłania czas, że trzeba o tym pamiętać itp. Jednak to właśnie przyciski zwalniające blokady pozwalają lepiej ochronić pojazd przed kradzieżą. Pokrywa bagażnika, jeśli łatwo ją otworzyć, stanowi źródło zainteresowania dla złodziei - dlatego warto postawić na przycisk blokujący. Możesz go zamówić przez internet na Czesci-samochodowe-online.pl.