text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Oslona termiczna zamów online w korzystnej cenie

2 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Czyosłona termicznajest potrzebna?

W układzie wydechowym mogą panować naprawdę wysokie temperatury, dlatego na różnych jego elementach mocuje się osłony chroniące inne części przed nadmiernym nagrzaniem. Z tego powodu zastanawiając się, czy konieczne jest montowane nowej osłony trzeba się najpierw zastanowić, która z nich sprawia nam problem. W bardzo wielu samochodach odpada osłona termiczna tłumika, większość kierowców rezygnuje z jej ciągłego dokręcania i po prostu ściąga blachy, może to jednak mieć negatywne konsekwencje i powodować np., przegrzewanie się podłogi w kabinie. Dobrze zamontowana osłona dopasowana do pojazdu nie powinna się odkręcać ani odpadać podczas jazdy. Nie jest więc niezbędna dla funkcjonowania pojazdu, ale w ekstremalnych warunkach może zapobiec zapaleniu się podwozia.

Ochrona katalizatora.

Jeśli jednak zastanawiamy się czy konieczna będzie wymiana, gdy uszkodzeniu uległaosłona termicznakatalizatora powinniśmy jak najszybciej porzucić wątpliwości i ją wymienić. Najczęstszym źródłem problemów z tą częścią jest korozja. Kiedy rdza przedostanie się przez osłonę, jej naprawa, czy spawanie nie będzie już możliwe. Dlatego lepiej kupować nowe części, które z pewnością nie były dotychczas narażone na czynniki atmosferyczne, niż używane, które mogły zostać wyczyszczone z rdzy i przygotowane do sprzedaży, ale faktycznie nie są już w najlepszym stanie technicznym.

Bezpieczeństwo i kontrola temperatury.

Osłona termicznakatalizatora jest niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego działania pojazdu. Nie tylko chroni przedmioty znajdujące się w pobliżu katalizatora przed zapaleniem się, bez niej moglibyśmy na przykład wywołać pożar trawy, ale też ochrania sam katalizator przed popękaniem wskutek nagłej zmiany temperatur, na przykład przy wjechaniu w kałużę. Przy okazji tłumi ona część dźwięków wydawanych przez katalizator. Dlatego jeśli, któryś z elementów układu wydechowego w Twoim samochodzie nie jest już osłonięty jak najszybciej zamów nowe zabezpieczenie na stronieczesci-samochodowe-online.pl.