text.skipToContent text.skipToNavigation

METZGER Klocki hamulcowe zamów online w korzystnej cenie

824 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Wydajne elementy układu hamulcowego posłużą na dłużej

Chcesz osiągnąć krótką drogę hamowania bez pisków i wibracji ze strony zawieszenia? Wybierz METZGER Klocki hamulcowe, pozwolą one na zachowanie bezpiecznej odległości przy zatrzymywaniu pojazdu, a do tego mogą służyć nawet na lata przy spokojnym stylu jazdy. Dzięki precyzyjnej budowie płytek nośnych montaż powinien przebiegać szybko i bez problemów. Dokładne zamocowanie klocków w zaciskach powoduje, że ich praca jest cicha i wydajna. Nakładka shim tłumi drgania, wycisza pracę klocków, a warstwa pomiędzy klejem a okładziną służy do izolacji termicznej, chroni przed nadmierną temperaturą. Dlatego materiał cierny nie przegrzewa się, a dodatkowo wykazuje dużą odporność na ścieranie. Uznawany jest za wydajny przez wielu kierowców, którzy cenią sobie niemiecką markę za niezawodność i wysoką jakość elementów układu hamulcowego.

Jak montować podzespoły, aby uzyskać najlepszy efekt?

Do montażu zaleca się zastosowanie całego kompletu klocków, tzn. zestawu na przednią i na tylną oś. Stosuje się zawsze parę produktów tak samo, jak przy montowaniu kół, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Niekiedy kierowcy wymieniają elementy podwozia osobno na oś przednią i na tylną, wówczas jednak trudno przewidzieć, czy pojazd będzie hamował prawidłowo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zmiana całego kompletu hamulcowego na wszystkie koła nawet wtedy, gdy zużyciu uległy tylko podzespoły układu osi przedniej czy tylnej. Poza tym należy przestrzegać jednej bardzo ważnej zasady: używaj do montażu tylko takich klocków hamulcowych, które są zalecane do Twojego samochodu.

Producent informuje, czy części są kompatybilne z autem

METZGER Klocki hamulcowe można zastosować w wielu modelach aut, ale przy każdym komplecie trzeba się upewnić, że ten właśnie zestaw jest kompatybilny z Twoim pojazdem. Na stronie Czesci-samochodowe-online.pl możesz zamówić produkty tej niemieckiej marki w przystępnej cenie. Niektóre z nich posiadają już wbudowane, zintegrowane systemy ostrzegawcze, a do innych można dodatkowo zamontować czujniki zużycia, które uruchomią sygnał dźwiękowy, kiedy okładzina będzie na tyle starta, że hamowanie może się stać mniej efektywne.