text.skipToContent text.skipToNavigation

Kołnierz zamów online w korzystnej cenie

28 produtky
Oryginalna jakożż VAICO, Kołnierz, Wtrysk jednopunktowy
VAICO
Oryginalna jakożż VAICO, Kołnierz, Wtrysk jednopunktowy
V10-1171
155,70 zł
Nr artykułu  10127795

Minimalna wielkość zamówienia: 5
Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Oryginalna jakożż VAICO, Kołnierz
VAICO
Oryginalna jakożż VAICO, Kołnierz
V10-1239
152,89 zł
Nr artykułu  10124712

Minimalna wielkość zamówienia: 5
Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Nowoczesne układy i systemy działające dla naszej wygody

Samochód to niezwykle skomplikowany wytwór ery nowoczesnej. Choć pierwsze bolidy składały się z niewiele ponad 700 różnych części, to dzisiejsze samochody są zupełnie inne. W pełni naszpikowane elektroniką i komputerami sterującymi pracę wielu układów regulujących pracę silnika składają się dziś nawet z kilkudziesięciu tysięcy różnych elementów. Niezależnie od tego, który układ wzięlibyśmy pod uwagę, nie ulega wątpliwości, że spełnia on jakąś ważną funkcję w pracy naszego samochodu. Jedne działają na rzecz samego silnika, inne zaś skupiają się na zapewnieniu nam komfortu podczas jazdy. Przykładem tego drugiego może być klimatyzacja, czy wspomaganie kierownicy. Wszystkie natomiast mają pewną cechę wspólną. Nie mogłyby być przydatne, gdyby nie precyzja, z jaką zostały zaprojektowane i zamontowane w naszym samochodzie.

Szczelność niezbędna do prawidłowego działania

Aby te skrzętnie dopracowane układy mogły bez zakłóceń wykonywać swoje zadania, musi być spełniony pewien bardzo ważny warunek. Muszą być szczelne. To podstawa ich działania. Właśnie dlatego w silniku tak często stosuje się elementy takie jak, uszczelka, kołnierz, czy inne tego typu elementy. Na połączeniach różnego rodzaju części metalowych najczęściej stosuje się uszczelki dopasowane do konkretnego miejsca w silniku. Przykładem może być uszczelka pod głowicą, czy uszczelka pokrywy zaworów. W innych natomiast lokalizacjach, do zapewnienia szczelności niezbędny jest kołnierz. Takim miejscem jest to, w którym zamontowany jest gaźnik w silnikach gaźnikowych. Stosowany w tym miejscu kołnierz przypomina gumową stopę, na której osadzono precyzyjnie dopracowany gaźnik.

Elementy zapewniające szczelność układów zamówisz w naszym sklepie internetowym

Jeśli przyjdzie Ci dokonać wymiany elementów odpowiadających za szczelność układów znajdujących się w samochodzie, zawsze stawiaj na wysoką jakość wykonania kupowanych części. Niezależnie jednak czy będzie to uszczelka, czy kołnierz pamiętaj, że bez trudu zamówisz je w naszym sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl.