text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Kolektor dolotowy zamów online w korzystnej cenie

4 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Urządzenie, które jest niezbędne w układzie silnika

Rozdział powietrza tudzież paliwa na kolejne cylindry jest istotne w układzie silnikowym, wpływa bowiem na ilość i jakość dostarczanych nośników. Kolektor dolotowy ma za zadanie rozdzielić nośnik w odpowiedniej ilości i dostarczyć od chłodnicy, nagrzewnicy czy filtru do obwodów silnikowych. Jaki ma to wpływ na działanie samego silnika? Olbrzymi, de facto od właściwości fizycznych dostarczanego płynu lub powietrza zależy cała praca układu silnikowego. Kolektory spełniają również inne funkcje w obrębie obiegu: nadają kąt wpływania nośnika; zwiększają lub zmniejszają nielaminarny ruch płynu; wpływają na poziom zmieszania nośnika wskutek zawirowań; spowalniają przepływ paliwa bądź powietrza lub potęgują go;

Budowa kolektora przystosowana jest do danego układu

W różnych typach silników i rodzajach napędu występują kolektory o szerokiej średnicy lub węższej, z dolnym wysunięciem dla lepszej stabilności, o zmiennej grubości do podłączenia pod pompę olejową np., dlatego należy zawsze sprawdzić w informacjach od producenta, czy dany produkt pasuje do modelu auta i jego silnika. Dla pomp olejowych w Mercedesie kolektor dolotowy może ważyć 0,02 kg lub 0,032 kg, posiadać grubość 42 mm lub 34 do 29 mm. Wszystkie dane związane z wymiarami kolektora muszą się zgadzać z budową układu silnikowego, aby pracował on wydajnie i bezawaryjnie. Doprowadzona mieszanka powietrza czy cieczy ma bowiem za zadanie wziąć udział w procesie chłodzenia, smarowania albo spalania paliwa. Jeśli któraś z charakterystycznych własności nośnika zostanie zaburzona, dochodzi do awarii, powstają zanieczyszczenia, a także zanika przepustowość w systemie silnikowym.

Obieg oleju czy powietrza wpływa na zdrowie Twojego silnika

Odpowiednio schłodzony olej, dostęp powietrza czy ilość paliwa to parametry istotne dla zachowania długiej żywotności silnika. Jeśli ciecz odpowiednio chłodzi układ, usuwa zanieczyszczenia, dostarcza właściwą ilość powietrza, wówczas jeździ się płynnie i wydajnie. Podzespoły w układzie dolotowym zamówisz na Czesci-samochodowe-online.pl.