text.skipToContent text.skipToNavigation

Głowica zamów online w korzystnej cenie

26 produtky
null, Czujnik, Temperatura głowicy silnika
METZGER
null, Czujnik, Temperatura głowicy silnika
0905384
784,52 zł
Nr artykułu  10030228

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Tuleja, Prowadzenie głowicy
FEBI BILSTEIN
Tuleja, Prowadzenie głowicy
01136
10,70 zł
Nr artykułu  10000110

Minimalna wielkość zamówienia: 20
Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Wielofunkcyjne działanie głowicy odbywa się w silniku

Umiejscowiona na czubku cylindra głowica spełnia kilka zadań, do podstawowego działania należy sprężenie paliwa i powietrza pomiędzy nią a tłokiem. Musi się wykazywać olbrzymią odpornością termiczną, jest bowiem narażona na oddziaływanie bardzo wysokich temperatur w efekcie zapłonu. Wskutek przegrzania najczęściej dochodzi do awarii układu silnikowego. Wewnątrz głowicy znajduje się warstwa izolacyjna i płyn chłodzący oraz komora spalania. To właśnie w niej zachodzi zapalenie ładunku cylindrycznego. Jak tłok się porusza w cylindrze, to kończy bieg właśnie przy metalowym korpusie zamykającym cylinder, przy jego ściance dochodzi do zapłonu paliwa i ciśnienie odbija tłok w dół (poza silnikami typu boxer).

Stopień sprężania mieszanki decyduje o jej parametrach

Jeśli następuje właściwe sprężenie, wówczas do silnika trafia odpowiednia ilość paliwa i powietrza, zatem funkcjonuje on wydajnie i niezawodnie. Gdy jednak proces sprężania jest zaburzony, dochodzi do przeciążeń. Dlatego warto dbać o dobry stan głowicy i skuteczny system chłodzenia, żeby samochód poruszał się płynnie, a silnik nie uległ przegrzaniu czy zanieczyszczeniu. Sztywność silnika jest zależna w całości od budowy głowicy, a ten parametr odpowiada z kolei za stabilność pracy układu i jego głośność. Ceny głowic różnią się w zależności od typu systemu silnikowego i modelu pojazdu, zaczynają się zwykle od 1000 zł wzwyż. Produkują je uznani producenci na światowym rynku motoryzacyjnym, jak Ashuki czy Febi Bilstein.

Elementy układu silnikowego służą na długo

Głowica cylindra w układzie silnikowym oraz pozostałe podzespoły, zatyczki, zawory, czujniki bądź komory wstępne produkuje się nowoczesnych procesach technologicznych, dzięki czemu zachowują dłuższą trwałość w stosunku do poprzedników. Oryginalne wyposażenie niezbędne do prawidłowej pracy silnika możesz zamówić na Czesci-samochodowe-online.pl.