text.skipToContent text.skipToNavigation

Flansza zamów online w korzystnej cenie

424 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Wybierz profesjonalne złączki w układzie chłodzenia

Kołnierz wykonany z odpornych na działanie temperatur materiałów, związków metali, wzbogaconych w substancje nierdzewne i uszczelniające pozwala łączyć elementy układu chłodzenia w jedną całość. Najczęściej spotykana flansza jest zbudowana z: otworu wlotowego; korpusu skrętnego; otworu wylotowego; Przy tym łącznik może być rozgałęziony i mieć otwory do złączenia kilku rur, np. dwóch czy trzech. Odgałęzienia odchodzą od korpusu pod różnymi kątami w zależności od budowy systemu chłodzącego. Występują kołnierze złączne, które mają za zadanie właśnie połączenie danych elementów ze sobą, złączki te umożliwiają właściwy przepływ płynu chłodniczego w obiegu. Istnieją również kołnierze ślepe, które mają za zadanie zamknięcie obiegu bez przedłużania go, jak i kołnierze oporowe, których zadaniem jest podtrzymanie danej rury w obiegu - spełniają wówczas rolę dźwigacza.

Złączki posiadają swój ciężar właściwy

Przy zakładaniu flansz należy zwrócić uwagę na ich ciężar, który jest dostosowany do typu systemu chłodniczego. Kołnierze BGA do Forda są lżejsze niż złączki do BMW, które ważą 0,04 kg. Produkty Febi Bilstein również do Forda ważą z kolei jedynie 0,365 kg. Najczęściej łącznik posiada wbudowany termostat oraz odpowiednie uszczelnienie. W obiegu jest to niesłychanie ważne, aby zachować szczelność przepływu cieczy. Jeśli dostanie się do środka powietrze lub zanieczyszczenia, chłodzenie może okazać się mniej skuteczne, a nawet w skrajnych przypadkach dochodzi do zaniknięcia chłodzenia silnika i jego awarii. Przegrzanie układu silnikowego bywa zazwyczaj nieodwracalnym w skutkach zjawiskiem, dlatego należy zapobiegać takiemu zdarzeniu przez zastosowanie odpowiednich uszczelek, pomp, termostatu i złączek.

Dopasuj kołnierz do systemu chłodzenia w Twoim aucie

Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią złączkę, wpisując flansza w naszą wyszukiwarkę na Czesci-samochodowe-online.pl, wyświetli się lista produktów. W ich opisie znajdziesz informacje, do jakiego typu samochodu można zamontować dany kołnierz, np. Ford Focus, Maverick, Tourneo Connect, Transit Connect.