text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

FERODO Klocki hamulcowe zamów online w korzystnej cenie

218 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Profesjonalne zestawy klocków hamulcowych mogą posłużyć na długo

Szukasz trwałych i odpornych na ścieranie elementów podwozia? FERODO Klocki hamulcowe idealnie się sprawdzą nawet na dalekich trasach dzięki zastosowaniu innowacyjnej formuły przy produkcji okładzin. Wytworzono je z opiłków metalowych, drobin mineralnych i waty stalowej, aby stały się odporne na działanie bardzo wysokich temperatur. Przy wciskaniu hamulca ciepło może osiągać ponad 900 stopni Celsjusza, dlatego to istotne, aby Twoje hamulce radziły sobie z dużą temperaturą, nie przegrzewały się, tylko umożliwiały szybkie i bezpieczne hamowanie.

Części do układu hamulcowego sprawdzą się też w sportowym aucie

Nawet przy dynamicznym stylu jazdy możesz liczyć na krótką drogę hamowania z nowymi elementami podwozia. Szukając FERODO Klocki hamulcowe w naszym sklepie Czesci-samochodowe-online.pl, znajdziesz tu również modele pasujące do BMW, Jaguara, Lamborghini czy Audi. Charakteryzują się one wzmocnioną budową i większą elastycznością, co sprawia, że hamowanie jest stabilniejsze. Jednak przy zwalnianiu z dużych prędkości może dochodzić do silnego tarcia, dlatego zaleca się zamontowanie również wzmacnianych tarcz.Nawet wtedy zaobserwujesz pewnie nieraz tumany pyłu, które się pojawią przy wciskaniu hamulca przy gwałtownym spadku prędkości pojazdu. Ten efekt zmniejszają jedynie ceramiczne okładziny, a dodatkowo dodane do nich związki grafitowe lepiej chronią tarcze. Można uznać je za bezpieczniejsze, ale też mniej dynamiczne od sportowych. Spoglądając na FERODO Klocki hamulcowe, zauważysz, że mogą mieć różne ilości ciernych okładzin, np. 4 czy 8. Wpływa to również na dynamikę i opływowość pojazdu, a ponadto ilość elementów izolacyjnych przekłada się na głośność tarcia okładziny.

Zwróć też uwagę na grubość klocków

Niekiedy tańsze zamienniki posiadają niewielką grubość, podczas gdy markowe części do tarcz hamulcowych są grubsze i wolniej się ścierają. Montując profesjonalny zestaw klocków hamulcowych koncernu z ponad stuletnim doświadczeniem w branży (firma rozpoczęła produkcję hamulców powozowych w 1897 roku), zyskujesz pewność potwierdzoną gwarancją producenta, że wytrzymają one długo i dadzą Ci bezpieczeństwo.