text.skipToContent text.skipToNavigation

FEBI BILSTEIN Klocki hamulcowe zamów online w korzystnej cenie

540 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Profesjonalne zestawy klocków hamulcowych mogą służyć na lata

Nowa technologia wypalania związków metalowych z żywicą sprawia, że części stosowane w układzie hamulcowym służą dłużej niż starsze odpowiedniki. Chcąc zapewnić sobie bezpieczne hamowanie, a zarazem trwały produkt, warto wybrać FEBI BILSTEIN Klocki hamulcowe. W sklepie z wyposażeniem dla aut osobowych Czesci-samochodowe-online.pl znajdziesz komplety na oś przednią i tylną. Ich przykładowe wymiary to 214 mm długości, 25 mm grubości, ciężar wynosi 8,42 kg. Zestaw można montować w układach z hamulcami tarczowymi. Dodatkowo posiada on styk zużycia, jest to wbudowany alarm, który reaguje piskiem w chwili, kiedy warstwa materiału ciernego jest cienka.

Ten system alarmowy pozwala uniknąć uszkodzenia tarcz

Wymiana klocków hamulcowych we właściwym momencie umożliwia wydłużenie żywotności tarcz i innych podzespołów. Dzięki sygnalizacji i szybkiej reakcji właściciela pojazdu nie dochodzi do tarcia metalu o tarczę, dlatego wszelkiego rodzaju czujniki zużycia i styki ostrzegawcze są niezwykle przydatne w systemach hamulcowych. W obecnych czasach zadbano również o trwałość samej okładziny. Produkuje się ją z opiłków metalu, wełny stalowej, związków żelaza i brązu, grafitu oraz włókien szklanych, a całość łączy się z żywicami w procesie wypalania. Dzięki temu materiał ściera się powoli, jest on również odporny na działanie wysokich temperatur. Nierzadko pod wpływem ciepła wytwarzają się gazy, dlatego nowe zestawy klocków wzmocniono dodatkowo, a międzywarstwy mają grubość 2 milimetrów dla lepszej izolacji termicznej.

Dzięki temu układ hamulcowy nie przegrzewa się

Wykazuje on także większą odporność na fading, a ponadto nie produkuje tyle pyłu co starsze ekwiwalenty kompletów bębnów czy tarcz z zaciskami i klockami hamulcowymi. FEBI BILSTEIN Klocki hamulcowe wyposażone są też w wytrzymałą nakładkę shim, która tłumi drgania i wycisza pracę układu hamulcowego.