text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Doładowanie zamów online w korzystnej cenie

3 070 produtky
Konwerter ciżnienia, Turbosprężarka
PIERBURG
Konwerter ciżnienia, Turbosprężarka
7.21903.49.0
308,55 zł
Nr artykułu  10268365

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Uszczelnienie, Odpływ oleju (doładowanie)
ELRING
Uszczelnienie, Odpływ oleju (doładowanie)
631.012
18,34 zł
Nr artykułu  10363362

Minimalna wielkość zamówienia: 5
Cena za sztukę
Cena z VAT
doliczając wysyłkę
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Doładowanie silnika - nie moc jest najważniejsza

Kiedy słyszymy słowo doładowanie z pewnością w pierwszej kolejności kojarzy się nam ono z większą mocą silnika. I nie jesteśmy w błędzie. Nie da się przecież ukryć, że na samym początku systemy doładowania silników opracowywano głównie z myślą o samochodach sportowych. Najważniejszym celem było zwiększenie ich mocy w sposób, który nie zwiększyłby ich masy. Właśnie w takich okolicznościach powstało doładowanie. Dziś jednak, choć wielu z nas się nad tym nie zastanawia, zwiększenie mocy silnika nadal jest ważne, ale już nie najważniejsze. Systemy doładowania silnika spełniają bowiem inny szczytny cel - zapewniając większą moc z silników o mniejszej pojemności stanowią doskonałe narzędzie służące ochronie środowiska. W rezultacie w ogólnym rozrachunku, zastosowanie tego wynalazku okazuje się być ekologiczne.

Turbosprężarka i kompresor - najważniejsze cechy charakterystyczne

Doładowanie silnika umożliwia zastosowanie w nim tak zwanej turbosprężarki. To element sprawiający, że po wciśnięciu pedału przyspieszenia moc generowana przez silnik po prostu wciska pasażerów w fotel. Nieco innym sposobem na zapewnienie dodatkowej mocy jest wykorzystanie kompresora, który stosowany jest między innymi przez producentów takich, jak Mercedes i Jaguar. Wadą układu uwzględniającego kompresor jest większa waga w porównaniu do turbosprężarki i nieco niższe osiągi jeśli chodzi o generowaną moc. Zaletą jest uniknięcie tak zwanej turbo dziury, którą później wyeliminowano montując turbiny ze zmienną geometrią łopatek. Polega ona na tym, że między wciśnięciem pedału gazu, a rzeczywistą reakcją w postaci zwiększenia mocy istnieje wyczuwalna przerwa, charakterystyczne opóźnienie.

Doskonały wybór zamiennych części samochodowych najbardziej znanych producentów

Niezależnie od tego jaki system doładowania zastosowano w Twoim samochodzie, niezbędne części eksploatacyjne, jak również dedykowane zestawy naprawcze możesz w korzystnej cenie zamówić w naszym sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl. W naszej bogatej ofercie znajdziesz zamienne części samochodowe najbardziej znanych producentów.