text.skipToContent text.skipToNavigation

Czujnik zamów online w korzystnej cenie

17 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Komfort użytkownika – wyzwanie dla konstruktorów

Pierwsze samochody, które wyprodukowano ponad 100 lat temu charakteryzowały się niebywale prostą konstrukcją. Nie było w nich tak zaawansowanych układów i systemów działających na wygodę użytkownika jak dziś. W tamtych czasach liczyło się przemieszczanie z punktu A do punktu B i to stanowiło istotę owego wynalazku. Dzisiaj nie tak patrzymy na sprawę. W dobie modernizacji liczy się przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. W czasie podróży ogromne znaczenie mają dla nas komfortowe warunki, które sprawią, że ubywające w trasie kilometry nie będą nas nużyły. Z pewnością jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest zasięg dzisiejszych bolidów i długość tras pokonywanych przez ich właścicieli. To właśnie powoduje, że producenci wprost prześcigają się w sposobach udogodnienia nam warunków podróży. Znajduje to oddźwięk w nowoczesnych samochodach opuszczających linie produkcyjne.

Automatyczna skrzynia biegów i czujnik prędkości obrotowej

Jednym z daleko posuniętych udogodnień okazało się zastosowanie w samochodach automatycznej skrzyni biegów, która zupełnie odmieniła jakość i komfort podróżowania. Aby automatyczna skrzynia biegów funkcjonowała poprawnie zastosowano w niej wiele nowych rozwiązań. Znalazły w niej zastosowanie elementy takie jak czujnik prędkości obrotowej, czy zupełnie inny rodzaj sprzęgła, żeby wspomnieć tylko niektóre. Choć konstrukcja skrzyni stała się bardziej złożona, zyskali na tym użytkownicy. Zmiana ta odbiła się na komforcie podróżowania, a samochody z automatyczną skrzynią biegów chętnie kupowane są na całym świecie.

Elementy automatycznej skrzyni biegów dostępne w sklepie internetowym

Jednym z podstawowych elementów sprawiających, że automatyczna skrzynia biegów poprawnie współpracuje z silnikiem jest wspomniany wcześniej czujnik prędkości obrotowej, który w niej zastosowano. W połączeniu z innymi precyzyjnie współpracującymi częściami zapewnia on bezproblemową eksploatację samochodu. Stanowi on istotną część zamienną, którą bez problemu znajdziesz i zamówisz w korzystnej cenie w naszym sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl.