text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

Czujnik wody zamów online w korzystnej cenie

3 produtky
Czujnik, Czujnik wody-układ paliwowy
MAGNETI MARELLI
Czujnik, Czujnik wody-układ paliwowy
510030001010
288,35 zł
Nr artykułu  15187502

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Czujnik wody w silniku diesla

Niezależnie od rodzaju silnika, w który wyposażony jest Nasz samochód, czujnik wody stanowi ważny element wyposażenia. W przypadku silnika wysokoprężnego dokładne wskazanie temperatury silnika informuje Nas o tym, czy paliwo jest już odpowiednio ogrzane, a co za tym idzie, czy możemy rozpocząć nieco bardziej agresywną jazdę - szybka jazda i wysokie obroty przy zimnym silniku diesla mogą skończyć się awarią. Olej napędowy gęstnieje w zimnej temperaturze, przez co w początkowej fazie jazdy nie daje optymalnego smarowania silnika. Warto zatem sprawdzać jak szybko silnik nagrzewa się, by uniknąć kosztownej awarii.

Co z silnikami benzynowymi?

W silnikach z zapłonem iskrowym nie istnieje problem zimnego silnika. Benzyna ma inne właściwości niż olej napędowy, jednak czujnik wody nadal pozostaje ważnym elementem. Ostrzega Nas przed przegrzaniem silnika. Latem, gdy temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza, często wychodzą na jaw wszelkie usterki układu chłodniczego. Przy niesprawnym wskaźniku temperatury wody o usterce dowiemy się dopiero, gdy spod maski Naszego pojazdu zacznie się wydobywać gęsta para, a wtedy może być już za późno, by obeszło się bez dodatkowych inwestycji w Nasz samochód.

Gdzie kupić potrzebne części?

Gdy zauważymy, że Nasz samochód się przegrzewa, lepiej nim nie jeździć, szczególnie w warunkach, gdzie łatwo zwiększa się temperatura silnika. Mam na myśli powolne sunięcie się w korkach w centrum miasta. Znacznie wygodniej i bezpieczniej dla silnika jest zamówić części on-line. Kupimy wówczas części dobrej jakości z pewnego źródła, a ponadto, co dla wielu najważniejsze, zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Czujnik wody kupiony na czesci-samochodowe-online.pl z pewnością będzie służył wiele lat, a sprawne komponenty dają poczucie spokoju kierowcy, co jest bardzo istotne dla naszego bezpieczeństwa.