text.skipToContent text.skipToNavigation

Chlodnica oleju zamów online w korzystnej cenie

408 produtky
null, Wymiennik ciepłą, Olej silnikowy
VEMO
null, Wymiennik ciepłą, Olej silnikowy
V20-60-0062
312,81 zł
Nr artykułu  15900011

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Wymiennik ciepłą, Olej silnikowy
VAN WEZEL
Wymiennik ciepłą, Olej silnikowy
37013715
477,25 zł
Nr artykułu  15954142

Cena za sztukę
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Szczegóły
Cena sugerowana przez producenta

Jak zapewnić silnikowi sprawne funkcjonowanie?

Obok zastosowania wysokogatunkowych destylatów ropy naftowej należy też mieć na uwadze, aby ciecz była odpowiednio schłodzona. Nasmarowany silnik, rozgrzany do czerwoności, przechodzi przez fazę obciążenia i przegrzania, więc w efekcie może ulec awarii. Dlatego ważną kwestią jest dobór odpowiedniego systemu chłodzącego.Chłodnica oleju pomoże utrzymać odpowiednią temperaturę płynu, aby zachował on swoje właściwości smarne i ochronne, a zarazem wpływał korzystnie na stopień nagrzania się poszczególnych części wewnątrz silnika. Wymienniki ciepła powinny współpracować z pompą, magistralą i zaworami, aby z kolei nie doprowadzić do krzepnięcia samego oleju.

Temperatura zawiesiny ma wpływ na jakość ochrony

Produkowane obecnie syntetyki, półsyntetyki i ciecze mineralne w dużej mierze wykazują odporność termiczną. Uszlachetnia się je w taki sposób, aby chroniły silnik niezależnie od pory roku czy stopnia nagrzania części silnikowych, jednak jeśli dojdzie do przegrzania oleju albo zmarznięcia, wówczas płyn nie będzie w stanie odpowiednio nasmarować wszystkich elementów i może dojść do zatarcia lub awarii. Dlatego należy zapewnić odpowiednie chłodzenie cieczy wewnątrz obiegu, aby nie dopuścić do zmiany konsystencji oleju i jego lepkości, a co za tym idzie - do zmiany właściwości smarnych, zestalenia lub zbytniego upłynnienia. To właśnie chłodnica oleju spełnia funkcję regulującą stopień nagrzania się płynu, dlatego jest tak istotne, aby dobrać ją do danego układu silnikowego w przemyślany sposób.

Wymienniki ciepła posiadają wymiary zależne od systemu

Aby zamontować nową chłodnicę, wejdź na Czesci-samochodowe-online.pl i wybierz pasujący do układu silnikowego w Twoim aucie produkt. Zwróć uwagę na parametry związane ze specyfikacją oraz do którego systemu silnikowego można dobudować chłodnicę olejową (np. 7 508 967-BMW).