text.skipToContent text.skipToNavigation
205
/ 55
R16
Ogranicz wyniki

RIKEN Opony zamów online w korzystnej cenie

28 produtky
Cena sugerowana przez producenta

OPONY RIKEN

Riken to japońska firma oponiarska, będąca marką francuskiego potentata jakim jest niewątpliwie Michelin. Początki firmy, nie zapowiadały, że stanie się firmą, która będzie się specjalizowała w produkcji ogumienia. Do końca II Wojny Światowej spółka działała na zlecenie armii japońskiej, dla której produkowała części do czołgów, natomiast po wojnie firma produkowała obuwie.

W 1989 roku pomiędzy Michelinem a Okamoto Riken Rubber podpisano spółkę joint venture, na mocy której francuska firma włączyła japońskie przedsiębiorstwo w poczet swoich marek. Obecnie Riken oferuje opony do każdego typu pojazdu, a jego najbardziej udaną serią ogumienia jest gama Raptor.

Opony Riken:

Opony Riken przeznaczone do jazdy zimą występują w trzech modelach:

Riken Snowtime B2

Riken Cargo Winter

Riken Snowtime

Riken Snowtime B2 to model przeznaczony do samochodów osobowych. Posiada duże właściwości trakcyjne co jest istotne zwłaszcza zimą, kiedy zwraca się uwagę na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Mieszanka gumy utrzymuje elastyczność w niskich temperaturach i gwarantuje równomierne zużycie ogumienia. Za efektywne odprowadzanie wody, śniegu i błota pośniegowego odpowiada duża liczba rowków, które minimalizują zagrożenie poślizgiem Riken Cargo Winter to model opony zimowej, mający zdolność do samooczyszczania się. Jego cechą charakterystyczną są masywne klocki bieżnika oraz elastyczna mieszanka gumy. Riken Snowtime to model, prezentujący podobne właściwości do Cargo Winter. Jedyną różnicą jest kierunkowa rzeźba bieżnika, która efektywnie odprowadza wodę.