text.skipToContent text.skipToNavigation
205
/ 55
R16
Ogranicz wyniki

Opony off-road zamów online w korzystnej cenie

7 613 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Jak wybrać opony terenowe?

Opony terenowe zostały zaprojektowane do samochodów SUV i 4 × 4.Najważniejszy przy wyborze opon terenowych jest rozmiar opon. Można go odczytać na boku opony. Nie jest zalecane zakupywanie opon mniejszych niż opony fabryczne. Należy również pamiętać, że producent dobrał rozmiar oponom tak, aby zapewnić najlepszy komfort i bezpieczeństwo jazdy pojazdem. Opona musi mieć również tę samą strukturę: radialną lub diagonalną oraz ten sam indeks nośności i prędkości.

Opony terenowe są przeznaczone do jazdy po nie utwardzonych drogach. Opony AT to opony uniwersalne a MT to opony błotne. Warto zaznaczyć, że używanie tych opon na utwardzonych nawierzchniach spowoduje ich szybsze zużycie poprzez występowanie większego oporu tarcia. Wiąże się to również ze zwiększeniem drogi hamowania na asfalcie a co za tym idzie spadkiem bezpieczeństwa jazdy.

MT czy AT?

Zaleta opon terenowych typu MT jest to, że nie przykleja się do nich błoto, co oznacza, że nie wpadają one w poślizg i zachowują przyczepność w każdym terenie. Wyróżniają się one głębokim i ostrym bieżnikiem i wysokim bokiem opony.Typ opon AT, uniwersalnych, lepiej sprawdza się w jeździe na utwardzonej nawierzchni. Są one wytrzymałe na uszkodzenia i trwałe. Na asfalcie zużywają się one wolniej niż opony MT i poruszają się szybciej. Dadzą sobie radę w warunkach terenowych na błotnistych, piaskowych i ośnieżonych nawierzchniach.Opony terenowe dostępne są w sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl w trzech klasach cenowych: premium, średniej i ekonomicznej. Przy zakupie opon należy rozważyć czy opony te będą stosowane tylko do jazdy w terenie, czy także na szosie, jak również styl i dystans jazdy. Przy zakupie trzeba także zastanowić się nad kosztem paliwa i zużyciem opony przy regularnym i długodystansowym użytkowaniu.