text.skipToContent text.skipToNavigation
205
/ 55
R16
Ogranicz wyniki

Opony do aut osobowych zamów online w korzystnej cenie

22 640 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Dlaczego ważny jest wybór odpowiedniej opony?

Dobra opona zadba o przyjemną i komfortową jazdę. Zapewni kierowcy bezpieczeństwo na każdej nawierzchni i w każdych warunkach atmosferycznych. Zadba o cichą jazdę, jak również o niższe koszty zużycia paliwa. Przy zakupie opon warto zastanowić się, do jakiej jazdy będą one służyć: do jazdy po mieście, czy też na dłuższych dystansach; do szybkiej dynamicznej jazdy, czy też do zrównoważonych prędkości. Kolejną kwestią do rozważenia jest to, czy zależy nam na dobrej przyczepności na suchej nawierzchni, czy też ważniejsza jest dla nas krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni. Te kwestie zadecydują jakiego typu opony będzie potrzebował kierowca i jaka opona zapewni najlepszy komfort jazdy samochodem, czy też pojazdem ciężarowym.

Jak wybierać opony?

Przede wszystkim ważny jest rozmiar. Nie powinno się używać opon mniejszych niż fabryczne. Opony fabryczne zostają bowiem wybrane przez producenta tak, aby zagwarantować optymalne parametry jazdy danym pojazdem. Opona niefabryczna musi mieć również tę samą strukturę: radialną lub diagonalną oraz ten sam indeks nośności i prędkości. Rozmiar opony można odnotować na boku opony. Przykładowym rozmiarem opony jest: 205/55R 16V.Kolejną kwestią, którą musimy rozważyć przy zakupie opon jest to, czy poszukujemy opon sezonowych: letnich lub zimowych, czy też wielosezonowych, nazywanych całorocznymi lub uniwersalnymi. Trzeba tu podkreślić, ze opony całoroczne nie sprawdzają się tak dobrze jak zimowe, w ciężkich warunkach na jezdni, szczególnie na oblodzonych nawierzchniach.

Opony znanej marki, czy opony ekonomiczne?

Ten wybór będzie zależał od budżetu kierowcy. Opony dzielą się na następujące klasyfikacje: premium, średnie i ekonomiczne. Oto przykłady marek, które produkują opony w poszczególnych klasach cenowych:Premium: Michelin, Goodyear, Dunlop, Bridgestone, Continental, Pirelli ; średnie: Kleber, BfGoodrich, Fulda, Firestone, Hankook; ekonomiczne: Kormoran, Dębica, Sava, Dayton, Barum, Matador. Wybór odpowiedniej opcji cenowej będzie zależał od modelu samochodu i stylu jazdy kierowcy. Niektóre z bardziej znanych marek z wyższych półek cenowych mogą oferować także dodatkowe opcje serwisu: pomoc drogową, czy też darmową wymianę uszkodzonych opon.

Sklep internetowy czesci-samochodowe-online.pl oferuje wszystkie klasy cenowe opon światowych liderów produkcji opon, jak również mniej znanych producentów oferujących opony poniższych cenach. W naszym sklepie kierowcy znajdą szeroką ofertę opon sezonowych: letnich i zimowych, całorocznych, terenowych, ciężarowych, rolniczych i motocyklowych.