text.skipToContent text.skipToNavigation
WR D4 RunFlat oznaczenie M+S, runflat

NOKIAN
WR D4 RunFlat oznaczenie M+S, runflat

205/55-16 91 (do 615kg)
Roll resistance E Wet grip B Noise emissions 2 69.0 dB
H: do 210km/h
Opony zimoweOpony zimowe
372,10 zł
Cena za sztukę
Nr artykułu R-323572
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast

Uwaga: dostarczamy jedynie oponę. Jesli na zdjęciu występuje felga, to jest ona umieszczona jedynie symbolicznie

WR D4 RunFlat oznaczenie M+S, runflat

Niespotykana przyczepność

Pierwsza zimowa opona z wyższej półki do samochodów osobowych z notą A w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, która oznacza o wiele krótszą drogę hamowania.

Dzięki licznym innowacjom Nokian WR D4 jest mistrzem przyczepności i zapewnia bezpieczną, stabilną jazdę.

  • Najlepsza przyczepność zimą
  • Stabilność i komfort jazdy
  • Samochody klasy średniej

Większa przyczepność zimą, lepsze wyczucie prowadzenia
Każdy blok i lamela w stylowym wzorze bieżnika ma precyzyjny kształt i dokładnie zdefiniowaną rolę, co przekłada się na doskonałą przyczepność i prowadzenie.

Kontrolowane prowadzenie
Obszar centralny jest zdominowany przez mocne i masywne żebro centralne. Lamele mocnego żebra centralnego nie biegną przez całą jego szerokość, co zwiększa precyzję i kontrolę prowadzenia.

Precyzyjna przyczepność, doskonała odporność na ścieranie, niskie zużycie paliwa
Wyjątkowe rozłożenie cząsteczek mieszanki kauczukowej Nokian Twin Trac Silica, zawierającej naturalny kauczuk, krzemionkę i olej rzepakowy, zapewnia doskonałe wyniki na śniegu i mokrej nawierzchni.

Technologia cichych ścian bocznych

Specjalnie dobrana mieszanka gumy między ścianami bocznymi a bieżnikiem skutecznie tłumi hałas i wibracje, które są przenoszone z nawierzchni do wewnątrz pojazdu poprzez ściany boczne.

Wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych z płatkiem śniegu podnosi poziom bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy.

Wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych z płatkiem śniegu w modelu Nokian WR D4 zapewnia Ci bezpieczne prowadzenie w zimowych warunkach. Głębokość bieżnika podawana jest w liczbach od 8 do 4 mm. Liczby znikają jedna po drugiej wraz z stoponiowym zużywaniem się opony i zmniejszaniem się głębokości bieżnika. Płatek śniegu pozostaje widoczny do momentu osiągnięcia 4mm głębokości. Gdy przestanie być dostrzegalny, oznacza to, że czas na wymianę opon. Rowki muszą mieć conajmniej 4 mm głebokości, aby zapewnić odpowiednią przyczepność na śniegu i zapobiegać zjawisku aquaplaningu. Firma Nokian Tyres opracowała i opantentowała wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych. Takiej innowacji nie wprowadził żaden inny producent.

Opony typu Flat Run - opcja kontynuowania podróży na oponach pomimo utraty ciśnienia

Technologia Flat Run umożliwia przejechanie na oponach pomimo utraty ciśnienia dystansu nawet 50 km przy założeniu że pojazd jest w pełni obciążony. Jeśli samochodem podróżuje wyłącznie kierowca, dystans ten może zostać wydłużony do maksymalnie 150 km.

Nokian Tyres zaleca zredukowanie prędkości do max 80km/h. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych np.: śliska nawierzchnia Nokian Tyres zaleca ogranicznie prędkości w pojeździe do max 50 km/h.

Opony Nokian Flat Run muszą być montowane w połączeniu z układem kontroli ciśnienia (TPMS). Montaż opon oraz systemu TPMS powinien wykonać odpowiednio przeszkolony sprzedawca.

Zalecamy montaż opon Nokian Flat Run na felgach z oznaczeniem EH2 tj. z rozszerzonym garbem , które gwarantują dociśnięcie stopki w przypadku utraty ciśnienia.


Rodzaj opony Opony zimoweOpony zimowe
Indeks prędkości H: do 210km/h
Indeks ciężkości 91 (do 615kg)
Wymiary opony: 205/55-16
Europejska etykieta opony
najlepiej sprzedający się