text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

POWERMAXX Olej zamów online w korzystnej cenie

2 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Preparat do czyszczenia cząstek stałych Powermaxx

Oczyszczanie filtra z nadmiaru nagromadzonej sadzy odbywa się zazwyczaj automatycznie i jest inicjowane przez komputer. Proces często jednak trwa dłużej niż kilkunastominutowy przejazd po mieście i nie może być dokończony. To prowadzi do zapchania filtra i konieczności przeprowadzenia czyszczenia chemicznego. Właśnie do tego stworzono Powermaxx - preparat przeznaczony do czyszczenia filtra cząstek stałych. Zastosowanie czyszczenia chemicznego jest skuteczne i rozwiązuje problem. Brak działania w celu udrożnienia filtra cząstek stałych prowadzi do jego nieodwracalnego zniszczenia i konieczności wymiany generującej dotkliwy koszt dla posiadacza pojazdu. Dlaczego jednak w ogóle zachodzi konieczność czyszczenia wspomnianego filtra?

Filtr cząstek stałych - konieczność w jednostkach napędowych diesla

Filtr cząstek stałych to element stosowany w samochodach napędzanych wysokoprężnym silnikiem diesla. Wprowadzono go z powodu stale rosnących norm dotyczących ograniczania ilości emitowanych spalin. Filtr cząstek stałych to jeden z elementów wchodzących w skład układu wydechowego standardowo montowanym tuż za katalizatorem, który spełnia w nim dwie ważne funkcje. Przede wszystkim odpowiada on za zatrzymywanie cząstek stałych przeciwdziałając ich przedostawaniu się do atmosfery. Drugim zadaniem, jakie spełnia wspomniany element jest spalanie tych cząstek, które zostały zatrzymane wewnątrz filtra. Problem, który zmusza użytkowników do regularnej wymiany filtra cząstek stałych, pojawia się wtedy, gdy nie ma czego we wspomnianym filtrze spalać. Kiedy w filtrze dochodzi do nagromadzenia zbyt dużej ilości sadzy dochodzi do konieczności jego oczyszczenia z owego nadmiaru.

Preparaty usprawniające pracę silnika dostępne w sklepie internetowym

Preparat Powermaxx przeznaczony do czyszczenia filtra cząstek stałych i wiele innych dodatków usprawniających pracę silnika z łatwością możesz zamówić w naszym sklepie internetowym Czesci-samochodowe-online.pl.