text.skipToContent text.skipToNavigation

MOFIN Olej zamów online w korzystnej cenie

8 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Nowoczesne środki smarne zabezpieczą silnik przed zużyciem

Destylaty ropy naftowej wzbogacane różnorodnymi środkami dla zachowania ich jak najdłużej trwałości są obecnie skutecznymi substancjami ochronnymi. Błyskawicznie rozprowadzają się w układzie silnikowym, dając poślizg

  wszelkim ruchomym częściom i dzięki temu zabezpieczają ścianki silnika przed negatywnymi skutkami tarcia. Jednym z takich płynów o doskonałych właściwościach ochronnych jest wydajny olej Mofin, który pochodzi z pierwszej destylacji ropy naftowej, zachowuje więc jak najlepsze własności smarne. Wśród dostępnych zawiesin znajdują się m. in. następujące wersje:

   HC Performance III / Longlife 5W-30
     TS Favorite 10W-40
       Synth RS HC-FO 5W-30
         Synth RS DLS 5W-30
           HC Premium 5W-40

            W mieszance znajdują się dodatki oczyszczające

            W każdym wymienionym wyżej smarowidle znajdują się specjalne związki dyspersyjne, powodujące, że zanieczyszczenia utrzymane są w postaci jednorodnej zawiesiny. To znaczy, że zawiesina oczyszcza silnik z osadów, a zarazem zapewnia optymalną przepustowość w całym układzie silnikowym. Syntetyk chroni także filtr cząstek stałych (DPF) przed przegrzaniem i zatkaniem. Środki smarne z tej serii nie tylko dbają o czystość elementów mechanicznych, ale również przez precyzyjne przyleganie do ścianek wewnątrz silnika zapewniają mu lekką i płynną pracę, a także zapobiegają korozji czy przegrzaniu. Lepkość olejów Mofin została ustalona zgodnie z możliwościami danego typu silnika, np. 5W-30 idealnie nadaje się do silników benzynowych i Diesla, wysokoprężnych, z turbodoładowaniem, narażonych na duże obciążenia. Te syntetyki posiadają dopuszczenia zarówno ACEA, jak i API czy SN.

            Lekka praca silnika wpływa na redukcję zużycia paliwa

            Wskutek płynnej pracy części mechanicznych w obrębie układu silnikowego pobór paliwa maleje i pojazd zyskuje większą lekkość przy prowadzeniu. Maleje zużycie paliwa, a co za tym idzie - również i emisja spalin. Oszczędne zawiesiny syntetyczne oraz inne substancje smarne znajdziesz na Czesci-samochodowe-online.pl.